ČEZ: Speciální noční prohlídky elektrárny Dukovany využilo téměř sto třicet zájemců

01.10.2024 12:22 | Tisková zpráva

Elektrárnu ponořenou do tmy si v září prohlédlo na 128 návštěvníků. O speciální čtyřhodinové exkurze je vždy velký zájem. Jejich kapacita i počet exkurzí je s ohledem na provoz elektrárny a z bezpečnostních důvodů omezena. Proto byly všechny termíny v páteční zářijové podvečery obsazené během několika málo hodin. Celková návštěvnost infocentra Dukovany za prvních devět měsíců letošního roku dosáhla 33.000 návštěvníků.

ČEZ: Speciální noční prohlídky elektrárny Dukovany využilo téměř sto třicet zájemců
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Při speciálních prohlídkách zavedli průvodkyně a průvodci návštěvníky nejen do informačního centra, ale také na simulátor blokové dozorny, který slouží k výcviku operátorů, na strojovnu s turbosoustrojím a na závěr navštívili sklad použitého jaderného paliva. To vše za úplné tmy, při osvětlení lamp a svitu měsíce. Speciální exkurze ve večerních hodinách každý pátek v září jsou oblíbené a o termíny se zajímají návštěvníci už v průběhu léta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

K čemu jsou vyšetřovací komise?

Tvrdíte, že je chcete zřizovat třeba ke kauze Dozimetr, ale můžete uvést jeden příklad, kdy ustanovení komise bylo k něčemu dobré a komise něco vyřešila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Doručování řidičských průkazů do boxů vyhrálo v soutěži projekt roku

11:27 Ministerstvo dopravy: Doručování řidičských průkazů do boxů vyhrálo v soutěži projekt roku

Jedna ze služeb Portálu dopravy, konkrétně projekt elektronické žádosti o řidičák s doručením do bo…