ČEZ: Temelín bude kontrolovat turbínu prvního bloku

11.11.2019 12:46 | Zprávy

První výrobní blok operátoři odpojili od  přenosové sítě. Důvodem bylo zvýšené chvění turbosoustrojí, velmi pravděpodobně v důsledku kolísání venkovních teplot. Práce nijak nesouvisí s primárním, tedy jaderným okruhem.

ČEZ: Temelín bude kontrolovat turbínu prvního bloku
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Zvýšené chvění některých částí parní turbíny prvního bloku zaznamenali operátoři o víkendu. Aktuálně je turbogenerátor odstaven a reaktor na třiceti procentech výkonu. Ještě dnes provedou odborníci na turbíně první část kontrol. Další kontroly budou probíhat po vychlazení turbíny a odstavení reaktoru. Od jejich výsledků se bude odvíjet termín připojení bloku k přenosové soustavě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

A co celkové snížení hranice odpovědnosti u mladistvých?

Vzhledem k tomu, čeho se třeba náctiletí kolikrát dopouští, nebylo by na místě, aby se snížila hranice trestně právní odpovědnosti třeba právě na 16? Pak ať i volí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM hledá nového vlastníka pro Národní dům na Vinohradech

22:08 ÚZSVM hledá nového vlastníka pro Národní dům na Vinohradech

ÚZSVM vyhlásil výběrové řízení s elektronickou aukcí na prodej Národního domu na Vinohradech.