ČEZ: Temelínská praxe studenty bavila

18.03.2025 10:34 | Tisková zpráva

Jak se kontroluje jaderný reaktor nebo jak se využívají pokročilé metody virtuální reality a 3D tisku v prostředí jaderné elektrárny. Nejen tyto informace se dozvěděla desítka chlapců a jedna dívka ze Střední průmyslové školy strojní a elektro České Budějovice v Jaderné elektrárně Temelín. V prostředí jihočeské jaderné elektrárny strávili studenti dva týdny. Jde o jeden z programů, pomocí kterých chce ČEZ zajistit dostatek personálu pro budoucí provoz současných bloků nebo třeba malých modulárních reaktorů.

ČEZ: Temelínská praxe studenty bavila
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Během dvou týdnů na studenty čekala řada praktických ukázek od odborníků z ČEZ, ŠKODA JS a ČEZ Energoservis. Například se dozvěděli, jak se kontroluje jaderný reaktor nebo jak se využívají pokročilé metody virtuální reality a 3D tisku v prostředí jaderné elektrárny. Vedle toho se seznámili s parní turbínou, bezpečnostními dieselgenerátory nebo vibrační diagnostikou.

„Ve škole máme povinnou praxi, konkrétní firmu si ale můžeme vybrat. V Temelíně jsem si to hodně užíval, nejvíc se mi líbil simulátor, kde trénují operátoři a zaujal mě i způsob jejich přípravy. Pokud bude šance, tak bych rád v elektrárně našel v budoucnu uplatnění,“ uvedl osmnáctiletý Jakub Štifter, student třetího ročníku.

Práci v jihočeské elektrárně bych chtěl najít také jeho spolužák Daniel Dufek. „ČEZ považuju za stabilního zaměstnavatele a navíc v Temelíně mám šanci uplatnit obor, který mě baví a který studuju,“ konstatoval sedmnáctiletý student.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

koncesionářské poplatky

Dobrý den, pane Nachere. Samozřejmě vím, že jste proti zvýšení koncesionářských poplatků, a pokud to dobře chápu, tak když budete u moci, tak je opět snížíte? A neuvažujete o jejich úplném zrušení? Já netvrdím, že se třeba na nějaké pořady na ČT nekoukám, ale pokud jde o zpravodajství rozhodně mi ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Smrtící dědictví války - kolik toho ještě najdeme?

7:14 Policie ČR: Smrtící dědictví války - kolik toho ještě najdeme?

Osm desetiletí po skončení druhé světové války bojuje Česká republika s tichým, ale stále nebezpečný…