ČEZ: Vyjádření k Bohemia Energy

13.10.2021 13:52 | Tisková zpráva

Chceme všechny odběratele na našem distribučním území ujistit, že se o ně v případě problémů jejich dosavadního dodavatele postaráme. ČEZ je na svou roli dodavatele poslední instance připraven. Už jsme tento úkol v minulosti plnili mnohokrát a vždy jsme tuto situaci zvládli a zákazníci s námi byli spokojeni.

ČEZ: Vyjádření k Bohemia Energy
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

ČEZ je stabilní společnost a zákazníci se nemusejí obávat, že se ocitnou bez dodávek elektřiny. Všechny s námi uzavřené smlouvy platí a dodávky elektřiny, plynu i tepla od nás pokračují bez přerušení – domácnostem, živnostníkům, firmám a městům. Situace, že bychom přestali dodávat elektřinu, nenastane.

Podnikáme nyní všechny kroky k tomu, abychom se postarali o klienty konkurence, která má problémy. Institut dodavatele poslední instance zajišťuje, že začneme dodávat elektřinu postiženým zákazníkům. I proto už nyní navyšujeme kapacity na našich call centrech a v našem zázemí tak, abychom byli schopni co nejlépe a nejdříve zvládnout všechny úkony, které s náhlým přechodem zákazníků z krachujících společností k nám souvisí. Nebude to jednoduché, ale děláme vše, abychom to zvládli.

Prosíme proto nyní všechny zákazníky, kteří se ocitli v nouzi, zůstaňte v klidu. Spojíme se s Vámi sami. Rozumíme, že to není jednoduché, ale nemusíte se bát, že byste byli od dodávek elektřiny odstřiženi. Naši lidé, naše call centra i naše pobočky pracují na maximum. Nemusíte nám volat ani chodit na naše pobočky. Všem zákazníkům, domácnostem, firmám i institucím bez rozdílu zajišťujeme dodávku elektřiny. Bude-li to nutné, budeme vás kontaktovat sami.

Co je tzv. DPI, tedy dodavatel poslední instance?

Dodavatelé poslední instance (DPI) jsou v Česku na trhu s elektřinou tři - ČEZ Prodej, a.s., E.ON Energie, a.s., a Pražská energetika, a.s. Úkolem dodavatelů poslední instance je chránit zákazníky, aby se nikdy neocitli bez dodávek elektřiny. V případě, že některý z obchodníků s elektřinou ukončí činnost, přebírá dodavatel poslední instance automaticky jeho zákazníky, který dodává za ceny dle metodiky dle cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu.  Více na stránkách ERÚ.

Se všemi zákazníky DPI se postupně spojíme sami. Naše call centrum pracuje na maximální výkon. Máme zákonnou povinnost se s každým DPI zákazníkem spojit do pěti dnů. Není nutné, aby nás sami aktivně kontaktovali. Prosím teď naopak o to, aby naše call centra a pobočky nezahlcovali. Všechny ubezpečujeme, že o ně bude postaráno.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Víc než polovina kontrolovaných bazarů a zastaváren porušuje zákony

9:50 ČOI: Víc než polovina kontrolovaných bazarů a zastaváren porušuje zákony

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontrolní akci zaměřenou na bazary a zastavárny.