ČOI: Hračka na baterie „Pistole LN 320/305“, která představuje vážné riziko

18.04.2024 7:02 | Tisková zpráva

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné riziko pro životní prostředí. Jde o výrobek Hračka na baterie „Pistole LN 320/305“.

ČOI: Hračka na baterie „Pistole LN 320/305“, která představuje vážné riziko
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Jedná se o plastovou hračku ve tvaru pistole na baterie 2 x AA, určenou pro děti od 3 let. Hračka byla prodávána v průhledném plastovém obalu, na kterém byl přilepen štítek s identifikačními údaji hračky a informací o údržbě. Zkoušky, provedené Zkušební laboratoří č. 1004, ITC, a. s., potvrdily významnou neshodu s požadavky nařízení vlády č. 481/2012 Sb., o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních, vycházející ze směrnice 2011/65/EU-RoHS. Na pájeném spoji uvnitř hračky bylo zjištěno mnohonásobné překročení obsahu olova až na hodnotu 73,7 % oproti povolené limitní hodnotě 0,1 %. Nedodržení požadavků platné legislativy představuje vážné environmentální riziko kvůli možnému znečištění životního prostředí.

Přímo na výrobku nebylo uvedeno stanovené označení CE. Na výrobku ani na obalu nebyly připojeny kompletní identifikační údaje výrobce a dovozce. Kontrolovaný výrobek tak neodpovídá požadavkům nařízení vlády č. 86/2011 Sb., o technických požadavcích na hračky, a zároveň nařízení vlády č. 481/2012 Sb., o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních.  Z důvodu zamezení dalšího výskytu totožných výrobků na trhu, které nesplňují požadavky směrnice 2011/65/EU – RoHS, pokud se týká povoleného limitu obsahu olova v komponentech elektrických hraček, Česká obchodní inspekce u distributora uložila ochranné opatření dle ust. § 18a odst. 3 a 4 zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, v platném znění, kterým je zákaz distribuce a stažení výše jmenovaného výrobku z trhu.

Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na MPO a informace o něm byly zveřejněny v systému Safety Gate.  

Informace o výrobku:
Značka:   neuvedena
Číslo modelu:  LN 320/305
EAN:   6008154142397
Výrobce:  neuveden
Dovozce:  „L&N“
Distributor:  Thi Thanh Binh Nguyen, Kadaňská 2349/4, 430 03 Chomutov
Původ výrobku:  Čína 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jindřišská zůstává majetkem České pošty, zájemce nenašla

11:27 Jindřišská zůstává majetkem České pošty, zájemce nenašla

V úterý 14. května byl termín pro registraci zájemců o koupi areálu na rohu pražských ulic Jindřišsk…