ČOI: Řetězce v den vysvědčení prodaly alkohol nezletilým

13.07.2017 15:32

Právě v den, kdy děti dostávaly vysvědčení, tedy 30. června 2017, Inspektorát ČOI pro Prahu a Středočeský kraj provedl mimořádnou kontrolu na dodržování zákazu prodeje alkoholu mladistvým v řetězcích. Tento den byl vybrán s ohledem na vyšší zájem mladistvých o alkoholický sortiment v souvislosti s případnými oslavami ukončení školního roku.

ČOI: Řetězce v den vysvědčení prodaly alkohol nezletilým
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Dva ze tří kontrolovaných řetězců alkohol nezletilé osobě skutečně prodaly.

Inspektoři za účasti přizvané nezletilé osoby provedli tři kontroly v provozovnách obchodních řetězců v Praze. Ve dvou z nich byl prodej alkoholu mladistvému prokázán. Přítomná pokladní po mladistvém nevyžadovala prokázání dovršení věku 18 let a alkohol (v jednom případě červené víno a ve druhém Bohemia Sekt) nezletilému prodala. Tímto jednáním došlo k porušení § 11 odst. 5 zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, tzv. „protikuřácký zákon“.  Za porušení hrozí sankce až do výše 1 000 000 Kč.

Pouze v jednom řetězci nebyl alkohol mladistvému prodán, pokladní vyžadovala předložení dokladu, kterým by prokázal zákonem požadovaný věk 18 let.

30. červen je pro řadu dětí důvodem k oslavám, protože škola končí a začínají prázdniny, některé z nich proto alkohol vyhledávají. Z tohoto důvodu byla kontrola na alkohol provedena právě poslední den v červnu v řetězcích, kde je alkohol snadno dostupný široké veřejnosti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

22:03 Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

V pondělí 20. května 2024 byla uzavřena Dohoda o projektu průmyslové spolupráce (ICPA – Industrial C…