ČOI: Řetězce v den vysvědčení prodaly alkohol nezletilým

13.07.2017 15:32

Právě v den, kdy děti dostávaly vysvědčení, tedy 30. června 2017, Inspektorát ČOI pro Prahu a Středočeský kraj provedl mimořádnou kontrolu na dodržování zákazu prodeje alkoholu mladistvým v řetězcích. Tento den byl vybrán s ohledem na vyšší zájem mladistvých o alkoholický sortiment v souvislosti s případnými oslavami ukončení školního roku.

ČOI: Řetězce v den vysvědčení prodaly alkohol nezletilým
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Dva ze tří kontrolovaných řetězců alkohol nezletilé osobě skutečně prodaly.

Inspektoři za účasti přizvané nezletilé osoby provedli tři kontroly v provozovnách obchodních řetězců v Praze. Ve dvou z nich byl prodej alkoholu mladistvému prokázán. Přítomná pokladní po mladistvém nevyžadovala prokázání dovršení věku 18 let a alkohol (v jednom případě červené víno a ve druhém Bohemia Sekt) nezletilému prodala. Tímto jednáním došlo k porušení § 11 odst. 5 zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, tzv. „protikuřácký zákon“.  Za porušení hrozí sankce až do výše 1 000 000 Kč.

Pouze v jednom řetězci nebyl alkohol mladistvému prodán, pokladní vyžadovala předložení dokladu, kterým by prokázal zákonem požadovaný věk 18 let.

30. červen je pro řadu dětí důvodem k oslavám, protože škola končí a začínají prázdniny, některé z nich proto alkohol vyhledávají. Z tohoto důvodu byla kontrola na alkohol provedena právě poslední den v červnu v řetězcích, kde je alkohol snadno dostupný široké veřejnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

22:57 Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

Provozovatelé lipenských přívozů mají za sebou sezónu jakou nepamatují. Díky velké návštěvnosti toho…