ČOI: Stanovisko k uvádění osobních ochranných prostředků na trh

26.09.2020 15:19

Stanovisko ČOI se týká osobních ochranných prostředků doručených občanům České republiky starším 60 let na základě usnesení Vlády ČR prostřednictvím České pošty.

ČOI: Stanovisko k uvádění osobních ochranných prostředků na trh
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo
reklama

Česká obchodní inspekce (dále jen „ČOI“) je orgánem dozoru nad uváděním osobních ochranných prostředků (dále jen „OOP“) na trh Unie a jejich následnou distribucí v rámci trhu.

Požadavky na OOP jsou uvedeny v nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/425 o osobních ochranných prostředcích a o zrušení směrnice Rady 89/686/EHS (dále jen „nařízení“). Pro účely tohoto nařízení se uvedením na trh rozumí první dodání OOP na trh Unie. Dodáním na trh se pak rozumí dodání OOP k distribuci nebo použití na trhu Unie v rámci obchodní činnosti, ať už za úplatu, nebo bezplatně.

Uvedená právní úprava tedy stanovuje požadavky na OOP dodávané na trh Unie v rámci obchodní činnosti hospodářských subjektů vymezených v nařízení.

V případě, kdy byly předmětné OOP ze státních zásob doručovány občanům České republiky starším 60 let na základě usnesení Vlády ČR prostřednictvím České pošty s. p., se nejednalo o dodávání OOP na trh, ve smyslu citovaného nařízení, neboť uvedené subjekty zde realizovaly nekomerční poskytnutí OOP těmto občanům. ČOI tedy výrobky, které byly občanům České republiky touto cestou doručeny, nepovažuje (v kontextu právní úpravy OOP) za výrobky uvedené na trh podle nařízení, a tedy ani za výrobky nad jejichž vlastnostmi a formálními náležitostmi ve smyslu úpravy OOP v nařízení by měla, respektive byla oprávněna vykonávat dozor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Zpomal, dokud není skutečně pozdě

18:44 Policie ČR: Zpomal, dokud není skutečně pozdě

Nepřizpůsobení rychlosti patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod. Může za 40 procent neho…