ČOI: V Krkonoších více než polovina prodejců alkohol mladistvému prodala

28.08.2020 10:53

Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na zákaz prodeje alkoholu mladistvým v období letní turistické sezóny. V oblasti východních Krkonoš uskutečnila 39 kontrol a ve 24 případech byly prodány alkoholické nápoje osobám mladších 18 let.

ČOI: V Krkonoších více než polovina prodejců alkohol mladistvému prodala
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo
reklama

Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj uskutečnila v polovině srpna mimořádnou dvoudenní kontrolní akci. V lokalitě východních Krkonoš provedla 39 kontrol. Konkrétně se jednalo o turisty vyhledávaná města Žacléř, Mladé Buky, Horní Maršov a Svoboda n. Úpou. V namátkově vybraných provozovnách potravin, bufetech, rychlých občerstveních, vinotékách, barech i čerpací stanici pohonných hmot se zaměřila na dodržování zákazu prodeje alkoholu osobám mladších 18 let.

Figurantům ve věku 16 let byly ve 24 případech prodány alkoholické nápoje, což je 61,5 % z celkového počtu kontrolovaných provozoven. Jednalo se o pivo, víno a lihoviny.

„Výše uvedená zjištění nasvědčují porušení zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, která budou s kontrolovanými subjekty řešena ve správním řízení. Za porušení zákona hrozí pokuta až do výše 1miliónů korun,“ říká k výsledků mimořádné kontrolní akce ředitel regionálního inspektorátu ČOI František Švihlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: V rámci evropské kampaně poradíme s ochranou chat a chalup

13:30 Policie ČR: V rámci evropské kampaně poradíme s ochranou chat a chalup

Evropský den proti vloupání se vrací ve svém podzimním kole. Policejní preventisté budou v návaznost…