ČOI: V pátek prodali v Děčíně alkohol mladistvým všichni kontrolovaní

12.11.2019 21:01

Česká obchodní inspekce tento pátek kontrolovala zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let v rámci akce HAD.

ČOI: V pátek prodali v Děčíně alkohol mladistvým všichni kontrolovaní
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Při třech vytipovaných kontrolách byl alkohol mladistvému pokaždé prodán. S provozovateli barů a restaurací bude ze strany ČOI zahájeno správní řízení, kde bude rozhodnuto také o výši pokuty. „Akce byla koordinována Policií ČR v Děčíně a kontrol se zúčastnily další státní složky – Krajská hygienická stanice, Orgány sociálně-právní ochrany dětí, Celní správa, Odbor hospodářské kriminality Policie České republiky. Kontroly byly provedeny v lokalitách předem vytipovaných policií,“ říká ředitelka ČOI pro Ústecký a Liberecký kraj Renata Linhartová.

V rámci akce HAD provedli inspektoři dne 8. 11. 2019 ve večerních hodinách v Děčíně celkem 3 kontroly s přizvanými figuranty mladšími 18 let. Ve všech kontrolovaných provozovnách byly figurantům podány (prodány) alkoholické nápoje (0,2 L bílé víno, 0,5 L točené pivo), čímž prodávající porušili ustanovení § 11 odst. 5 zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

Akce HAD 2019 (Hazard, alkohol a děti) navazuje na celostátní sérii kontrol v oblasti konzumace alkoholu od roku 2015 a pořádá ji Policie ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a se zapojením České obchodní inspekce, hygieny, celní správy, hasičů, dále také ministerstva zdravotnictví, ministerstva vnitra a dalších subjektů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

22:49 Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

Dvě stě účastníků a 1700 eur vybraných formou startovného na podporu zraněných válečných veteránů – …