ČOI na mimořádné kontrolní akci v Poličce objevila i padělky

09.07.2019 16:20

Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj uskutečnila na závěr měsíce června mimořádnou kontrolní akci v Poličce, kde se zaměřila na obchody a provozovny veřejného stravování.

ČOI na mimořádné kontrolní akci v Poličce objevila i padělky
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Celkem provedla 12 kontrol a porušení právních předpisů zjistila v 7 provozovnách. Mimo jiné také zajistila 51 kusů padělků v hodnotě originálů 48 557 Kč.

Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj ve spolupráci s regionálním Celním úřadem a Českou inspekcí životní prostředí uskutečnila 12 kontrol. Předmětem mimořádné kontrolní akce byly služby a obchody, včetně provozoven veřejného stravování v Poličce.

Inspektoři ČOI zjistili v 7 provozovnách porušení právních předpisů. Jednalo se především o zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, kdy prodejci použili neověřená měřidla, neposkytli informace o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění reklamace nebo nabízeli padělky a tím porušili některá práva duševního vlastnictví. V tomto případě inspektoři zajistili celkem 51 kusů výrobků ochranné známky CROCS, Inc., Universal City Studios v hodnotě originálů 48 557 Kč.

Inspektoři uložili na místě 5 pokut v celkové hodnotě 5 000 Kč. Ve 2 případech bude s kontrolovanou osobou zahájeno správní řízení, ve kterém bude rozhodnuto také o výši pokuty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí zvítězilo ve sporu s Viktoriagruppe

16:27 Ministerstvo financí zvítězilo ve sporu s Viktoriagruppe

Ministerstvo financí zvítězilo v mezinárodním sporu s insolvenčním správcem zkrachovalé společnosti …