ČOI na výstavě Země živitelka zjistila četná porušení zákona

06.09.2018 18:10

Česká obchodní inspekce provedla 19 kontrol stánkového prodeje na výstavě Země Živitelka 2018. Porušení zákona zjistili inspektoři u 12 z nich, což je 63 procent.

ČOI na výstavě Země živitelka zjistila četná porušení zákona
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny kontrolovala stánkový prodej na českobudějovickém výstavišti, kde se konal 45. ročník mezinárodní výstavy Země živitelka. Tato výstava je tradičně zaměřena na přehlídku zemědělské techniky, rostlinné a živočišné výroby a v neposlední řadě na prodejní prezentace spotřebního zboží. Inspektoři se zaměřili nejen na kontroly stánkového prodeje spotřebního zboží a občerstvení, ale i na kontroly technických parametrů výrobků u distributorů a v jednom případě i u výrobce produktů.

V rámci letošního ročníku výstavy bylo provedeno celkem 19 kontrol. Závada byla zjištěna u 12 z nich. V procentuálním vyjádření činí počet kontrol s porušením právních předpisů více než 63 %.

Inspektoři ČOI uložili na místě 11 pokut v celkové výši 12 300 Kč. Ve třech případech zakázali prodej výrobků. V jednom případě bude s kontrolovanou osobou zahájeno správní řízení. V rámci výrobkové kontroly u distributorů sekaček a svářecí techniky a dále u výrobce dřevěných oken, dveří a příhradových vazníků nedostatky zjištěny nebyly. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

22:54 Celní správa: Olomoučtí celníci odhalili nelegálně pracující cizince

?V průběhu tohoto týdne provedli olomoučtí celníci několik cílených kontrolních akcí, které se zaměř…