ČRo Dvojka se vydává po stopě zločinu

06.01.2016 14:21

Ve středu 6. ledna startuje na vlnách Českého rozhlasu Dvojka nový dokumentární cyklus Historie českého zločinu, který připomene posluchačům slavné i pozapomenuté kriminální případy 20. století.

ČRo Dvojka se vydává po stopě zločinu
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Čtyřicet dílů nabídne exkurzi do světa kasařů, kapesních zlodějů z pražských ulic třicátých let, bestiálních masových vrahů, ale i detektivů a policistů, kteří jednotlivé případy vyšetřovali.

Každou středu večer od 18:30 zavede autorka cyklu Bronislava Janečková posluchače na jedno místo, do jednoho období, seznámí je s typem zločinu nebo metodou, která pomohla k jeho odhalení. Společně nahlédnou nejen do příběhů zločinců, ale seznámí se také s někdejšími kriminalisty a detektivy, kteří jim byli v patách.

Na pořadu spolupracuje Muzeum Police ČR, bývalí kriminalisté a policejní historikové a jednotlivé příběhy rozehrané herci jsou průběžně komentovány odbornými spoluautory. To vše samozřejmě za odborného dozoru režisérů. 

„Právě v expozici Muzea Police České republiky vznikl první nápad na cyklus Historie českého zločinu. A uzrál po setkání s Radkem Galašem, vedoucím správy sbírek,“ říká Bronislava Janečková. A zároveň dodává: „Příběhy kriminálníků a policajtů vypráví, jako by je sám zažil. Natolik silné jsou totiž dokumenty, které běžný návštěvník neuvidí. Protokoly, zápisy, posudky. I po letech totiž vydává archiv neznámá fakta a to byl ten pomyslný krůček k natočení.“

Po odvysílání prvních dílů pořadu bude pro posluchače zpřístupněn tematický web, kde najdou audio záznamy, bohatou fotografickou přílohu, ale i to, co se do jednotlivých dílů nevešlo.

Cyklus Historie českého zločinu vysílá Český rozhlas Dvojka každou středu od 18:30 hodin. Připravila ho autorka Bronislava Janečková v Tvůrčí skupině Dokument Českého rozhlasu ve spolupráci s Muzeem Police ČR.

Více informací o programu a pořadech na webu www.dvojka.rozhlas.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Globální hodnota fúzí a akvizic meziročně klesá

7:34 CzechInvest: Globální hodnota fúzí a akvizic meziročně klesá

CzechInvest vydal M&A Report za 4. čtvrtletí 2019.