CSG: Polská firma H. CEGIELSKI-POZNAŃ a holding CZECHOSLOVAK GROUP budou spolupracovat na nové generaci užitkových elektromobilů

12.09.2017 14:07

Na veletrhu MSPO v polských Kielcích konaném minulý týden podepsali zástupci polské společnosti H. CEGIELSKI-POZNAŃ (HCP) a holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) memorandum o spolupráci na projektu nové generace užitkových elektromobilů. Jde o další z několika česko-polských projektů, na kterých HCP spolupracuje se společnostmi holdingu CSG.

CSG: Polská firma H. CEGIELSKI-POZNAŃ a holding CZECHOSLOVAK GROUP budou spolupracovat na nové generaci užitkových elektromobilů
Foto: CSG
Popisek: Avia Initia

Minulý týden přeloučská automobilka AVIA MOTORS, patřící od loňska do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, představila nový model AVIA INITIA řady D Euro 6, a tím po čtyřech letech obnovila výrobu užitkových nákladních automobilů. Tato skutečnost podtrhuje význam podpisu smlouvy mezi holdingem CZECHOSLOVAK GROUP a polskou společností H. CEGIELSKI-POZNAŃ na veletrhu MSPO v Kielcích o spolupráci na projektu užitkových elektromobilů pro přepravu několikatunových nákladů v městských aglomeracích. V době zvyšování ekologických požadavků a nákladní dopravu je česko-polská spolupráce v této oblasti logickým krokem.

Společnost H. CEGIELSKI-POZNAŃ se ve svém rozvojovém programu už tradičně orientuje i na vývoj a výrobu elektromotorů pro automobilovou i železniční dopravu. Pro nový česko-polský projekt H. CEGIELSKI-POZNAŃ vyvine elektrickou pohonnou jednotku, automobilka AVIA MOTORS poskytne podvozkovou platformu. Není bez zajímavosti, že už v minulosti vznikaly elektromobily využívající podvozek i kabiny AVIA, které si našly zákazníky i na náročných západních trzích.