CSG vystavuje své výrobky ve své karlínské centrále

29.09.2020 13:24

Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) vystavuje své výrobky ve firemní centrále v Karlíně v paláci AFI. Prvním exponátem, který je v lobby architektonicky výjimečné kancelářské budovy k vidění, je unikátní 3D radar ReGUARD, který vyvinula společnost RETIA z divize CSG Aerospace. Důvodem, proč první exponát souvisí s letectvím, je Den letectva, který se v ČR slaví tento měsíc.

CSG vystavuje své výrobky ve své karlínské centrále
Foto: CSG
Popisek: ReGUARD, víceúčelový 3D radar pro detekci a současné sledování pozemních cílů a pomalých nízkoletících cílů

Dne 17. září 1944, během Slovenského národního povstání, přistála na letišti Zolná u Zvolena dvacítka stíhacích letounů La-5 s československými piloty, příslušníky 1. československého stíhacího pluku, v kabinách. Přestože nemohli zabránit porážce povstání, podařilo se jim během více než měsíčního nasazení na Slovensku vybojovat nadvládu ve vzduchu, zničit několik desítek německých letadel a téměř stovku kusů pozemní techniky. Den příletu československých stíhačů na Slovensko se dnes slaví jako Den letectva.

Jako připomenutí tohoto významného dne české historie a také v rámci propagace svých špičkových technologií se průmyslově-technologický holding CZECHOSLOVAK GROUP, který svojí činností navazuje na tradice československého průmyslu, rozhodl vystavit ve svém pražském sídle, paláci AFI Karlín, radar protivzdušné obrany ReGUARD, který vyvinula holdingová společnost RETIA.

Lukáš Novotný, marketingový manažér CSG, uvádí: „Palác AFI je krásný prostor, jehož veřejně přístupná lobby nabízí velkorysou plochu využitelnou i pro menší výstavy. Díky vstřícnosti správce budovy jsme mohli v souvislosti s Dnem letectva vystavit náš špičkový výrobek, radar ReGUARD. V těchto výstavách bychom chtěli do budoucna pokračovat.“

ReGUARD je víceúčelový 3D radar pro detekci a současné sledování pozemních cílů a pomalých nízkoletících cílů. 3D v tomto kontextu znamená, že anténa radaru je schopná sledovat výšku i vzdálenost objektu. ReGUARD prohledává prostor pomocí elektronického vychylování svazků a mechanického otáčení radarové hlavy. Je schopen detekovat cíle do 18 km s výškovým krytím do 3 km. Nový radar umožňuje současné sledování pozemních i vzdušných cílů a dokáže zachytit široké spektrum objektů. Je tedy vhodný například k ochraně hranic nebo důležité infrastruktury, uplatní se dobře v antidronových systémech např. při ochraně letišť, ale i v systémech protivzdušné obrany.

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding, navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2019 tržby v hodnotě více jak 28,5 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

22:03 Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

V pondělí 20. května 2024 byla uzavřena Dohoda o projektu průmyslové spolupráce (ICPA – Industrial C…