ČSÚ: Vyšší zájem o nákup výrobků pro kulturu a rekreaci

14.03.2016 10:11 | Zprávy

Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v lednu reálně meziměsíčně o 1,2 %. Meziročně se tržby očištěné o vliv počtu pracovních dní zvýšily o 5,8 %, bez očištění o 4,6 %.

ČSÚ: Vyšší zájem o nákup výrobků pro kulturu a rekreaci
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

V maloobchodě kromě motorových vozidel (CZ-NACE 47) se sezónně očištěné tržby zvýšily v lednu reálně meziměsíčně o 1,2 %. Tržby očištěné o kalendářní vlivy meziročně vzrostly o 5,8 %, neočištěné se zvýšily o 4,6 % (v lednu 2016 bylo o jeden pracovní den méně než v lednu 2015). Neočištěné tržby za prodej pohonných hmot vzrostly meziročně o 6,1 %, za prodej nepotravinářského zboží o 5,3 % a potravin o 3,2 %.

Nejvyšší růst zaznamenal prodej zboží přes internet nebo prostřednictvím zásilkové služby (o 15,4 %). Prodej výrobků pro kulturu, sport a rekreaci ve specializovaných prodejnách se zvýšil o 14,9 %, což bylo nejvíce od října 2008. Rostly také tržby za oděvy a obuv (o 7,3 %), za výrobky pro domácnost (o 3,2 %) a za počítačová a komunikační zařízení (o 0,9 %). Tržby maloobchodníků s potravinami se zvýšily v nespecializovaných prodejnách o 3,5 % a ve specializovaných o 0,3 %. Naopak nižší zájem projevili spotřebitelé o nákupy farmaceutického a zdravotnického zboží (o 3,6 %).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Novým ředitelem Balíkovny je Martin Kment

22:31 Česká pošta: Novým ředitelem Balíkovny je Martin Kment

Zkušený odborník v oblasti logistiky Martin Kment se dnes stal novým ředitelem Balíkovny. Mezi hlavn…