ČT: Cenu Pavla Kouteckého vyhrál dokument Nebezpečný svět Rajka Dolečka

11.06.2016 13:26 | Zprávy

Koprodukční snímek České televize Nebezpečný svět Rajka Dolečka získal Cenu Pavla Kouteckého za nejlepší celovečerní dokument. Snímek Kristýny Bartošové je dialogem se stárnoucím profesorem, srbským nacionalistou a blízkým přítelem Ratka Mladiče.

ČT: Cenu Pavla Kouteckého vyhrál dokument Nebezpečný svět Rajka Dolečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Dokumentární portrét sleduje českého lékaře Rajka Dolečka, který popírá masakr v Srebrenici a s velkým nasazením se věnuje obhajobě srbského generála Ratka Mladiće obviněného z válečných zločinů v bývalé Jugoslávii. Proslulý lékařský expert na boj s obezitou se v 90. letech stal hlasitým obhájcem „srbského pohledu“ na války v Bosně a Kosovu. Místy i humorný snímek tak ukrývá hlubší otázky a snaží se pochopit kontroverzní postoje Rajka Dolečka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Mocní

Koho považujete za mocné, koho za zlo a koho a jak bychom měli porazit? Podle mě mocní měli moc vždy a ne že by ji nezneužívali. Zajímá mě, ale jak konkrétně jste myslel ten váš komentář v kontextu dnešní doby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Minové a naslouchací chodby v olomoucké ulici Vídeňská

16:13 NPÚ: Minové a naslouchací chodby v olomoucké ulici Vídeňská

V rámci záchranného archeologického výzkumu v ulici Vídeňská v Olomouci byla objevena chodba a na ni…