ČVUT: Bakalářský program pro specialisty na řízení a ekonomické náležitosti stavby

06.03.2021 14:28

Odborníci na řízení chodu stavební společnosti, investorskou přípravu a development, se znalostmi navrhování staveb, stavebních materiálů a technologií, ale zároveň také lidé schopní obstát v jakékoli oblasti ekonomiky a managementu. Takoví by měli být absolventi bakalářského programu Management a ekonomika ve stavebnictví, který se od akademického roku 2021/2022 vrací jako samostatný na Fakultu stavební ČVUT v Praze.

ČVUT: Bakalářský program pro specialisty na řízení a ekonomické náležitosti stavby
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.
reklama

Program zde již v minulosti samostatně existoval, později se však vřadil jako obor pod studijní program Stavební inženýrství a studenti si ho mohli zvolit jako specializaci až od třetího ročníku studia.

„Pro opětovné zavedení programu Management a ekonomika ve stavebnictví jako samostatného pro bakalářské studium jsme se rozhodli jak na základě zájmu studentů o tuto specializaci, tak i vzhledem k poptávce stavebního sektoru po ekonomech, kteří mají zároveň technické znalosti v oblasti stavebních konstrukcí, technologií a procesů. Vzdělání našich absolventů však bude širší a umožní jim zajímavé uplatnění i v dalších oborech,“ vysvětluje prof. Renáta Schneiderová Heralová, vedoucí Katedry ekonomiky a řízení ve stavebnictví Fakulty stavební ČVUT, která program garantuje.

Studenti tohoto čtyřletého programu získají jak manažersko-ekonomické vzdělání, tak stavebně-technické. „Po jeho absolvování se budou nejen dobře orientovat v oblasti obecné ekonomiky a managementu, ale budou rozumět specifikům stavebního podnikání. Z hlediska uplatnění si tak budou moci zvolit jakýkoli obor, včetně toho stavebního, což je velká výhoda oproti jiným studijním programům,“ uvádí Ing. Eduard Hromada, Ph.D., který vyučuje odborné předměty zaměřené na stavební management a ekonomiku.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19838 lidí

Pokud budou absolventi bakalářského programu chtít dále pokračovat ve studiu, navázat mohou magisterským programem Projektový management a inženýring. Tento program přitom získal prestižní mezinárodní certifikaci RICS. Díky tomu se mohou po jeho dokončení ucházet o získání celosvětově respektovaného titulu MRICS již po dvou rocích praxe. Ve standardním procesu by se mohli hlásit až po desetileté praxi. Odborníci s tímto titulem jsou vysoce ceněni u prestižních realitních, poradenských nebo developerských společností a jeho ziskem si otvírají dveře ke kariéře v mezinárodních společnostech.

Do bakalářských studijních programů Fakulty stavební ČVUT v Praze v akademickém roce 2021/2022 se zájemci mohou hlásit do 31. března 2021. Více informaci ZDE a ZDE.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 18 000 studentů. Pro akademický rok 2020/21 nabízí ČVUT svým studentům 214 akreditovaných studijních programů a z toho 84 v cizím jazyce. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. ČVUT v Praze je v současné době na následujících pozicích podle žebříčku QS World University Rankings, který hodnotil 1604 univerzit po celém světě. V celosvětovém žebříčku QS World University Rankings je ČVUT na 432. místě a na 9. pozici v regionálním hodnocení „Emerging Europe and Central Asia“. V rámci hodnocení pro „Engineering – Civil and Structural" je ČVUT mezi 151.–200. místem, v oblasti „Engineering – Mechanical“ na 201.–250. místě, u „Engineering – Electrical“ na 201.–250. pozici. V oblasti „Physics and Astronomy“ na 201. až 250. místě, „Natural Sciences“ jsou na 283. příčce. V oblasti „Computer Science and Information Systems" je na 251.–300. místě, v oblasti „Mathematics“ a „Material Sciences“ na 301.–350 místě a v oblasti „Engineering and Technology“ je ČVUT na 256. místě. Více informací najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Liberec: Komentované prohlídky

22:33 Zoo Liberec: Komentované prohlídky

Na letní sezónu jsme si pro vás připravili každodenní komentované prohlídky.