Elegantní zařízení má v sobě zabudovaný GPS lokátor, kameru pro denní i noční vidění, mikrofon, reproduktor a je možné k němu připojit sluchátka. Všechna data ihned odesílá přes aplikaci do asistenčního centra nebo příbuzným. Ti získají nejen přesnou polohu nevidomého, ale uvidí i případné fyzické překážky nebo hrozby, před kterými jej mohou varovat.
Tereza Vacková se do soutěže TISDC 2018 přihlásila proto, že ji zaujal pestrý seznam minulých výherců a mezinárodní partneři soutěže. V září pak obdržela e-mail, že postupuje do dalšího kola a že má na Tchaj-wan urychleně poslat plakáty s prezentací. „Byl úžasný zážitek zúčastnit se slavnostního ceremoniálu v tak exotické zemi,“ dodává Vacková.“ Pro její domovský Ústav designu Fakulty architektury ČVUT je to dosud nejvyšší ocenění, které se jeho studentům dostalo.
„Už dlouho jsem si chtěla vyzkoušet práci se specifickou cílovou skupinou, jakou jsou třeba nevidomí,“ zmiňuje Vacková a dodává, co ji na ní láká: „Taková spolupráce je formovaná speciálními potřebami a omezeními cílové skupiny, a mohou při ní vzniknout velice unikátní a nezvyklé návrhy a postupy.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva