ČVUT: Fotografická soutěž “Tvýma očima” cílí především na středoškoláky

21.10.2017 14:32

Vidět architekturu, stavby, budovy a hmotné prostředí kolem sebe jinak, uvědomit si jejich pestrost, technické a konstrukční kvality, kreativní řešení a také kulturní a sociální aspekty. Zároveň podnítit rozvoj fotografických dovedností a tvořivosti. To je cílem soutěže „Tvýma očima“, kterou pořádá Fakulta stavební ČVUT v Praze.

ČVUT: Fotografická soutěž “Tvýma očima” cílí především na středoškoláky
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Určena je pro studenty středních škol a také pro studenty, absolventy a zaměstnance fakulty. Letošními tématy soutěže jsou „Prostor tvoříme, prostor žijeme“ a „Méně je více“. Se svými pracemi se do ní zájemci mohou hlásit až do konce listopadu.

Soutěžící z řad středoškoláků a studentů Fakulty stavební ČVUT si mohou vybrat mezi oběma tématy, případně zaslat fotografie na každé z nich. Pro zaměstnance a absolventy fakulty je určeno pouze zadání „Prostor tvoříme, prostor žijeme“. „Soutěž letos vstoupila již do svého desátého ročníku. Témata jsou volena tak, aby vyvolala řadu rozmanitých pohledů a přístupů k fotografii. Do každé z celkem 4 kategorií mohou soutěžící zaslat až sedm fotografií,“ říká fotograf Miloš Sedláček z Fakulty stavební ČVUT, který je jedním ze zakladatelů soutěže. Nejvíce soutěžících je z řad středoškoláků. „Mnoho z nich soutěž vnímá jako impuls blíže se seznámit s fakultou a jejími obory, poznat prostředí školy. Středoškolští studenti také oceňují příležitost porovnat svoje fotografické vidění světa s vysokoškoláky, kteří už na fakultě studují,“ doplňuje Sedláček. Velkou motivací jsou i atraktivní výhry.

Soutěž vznikla v roce 2008 a původně byla určena jen středoškolákům, v průběhu let se její kategorie rozrůstaly. Do současnosti se jí účastnilo na 2 000 soutěžících, kteří zaslali více než 5 000 fotografií. Za devět let jejího trvání se v ní objevily i výrazné fotografické talenty. Fotografie do soutěže „Tvýma očima“ lze zasílat až do 30. listopadu.

Podrobnosti jsou k dispozici ZDE.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. V celkovém hodnocení obhájilo ČVUT svoje umístění na 601. – 800. příčce a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou. Více informací najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

dobrý den, sdělte prosím, jak to bylo:

viz: https://aeronet.cz/news/sok-pred-vanoci-vsechno-je-jinak-podle-dokumentu-hlasovala-pro-globalni-kompakt-cela-ceska-vlada-nikdo-se-nezdrzel-hlasovani-a-nikdo-nebyl-proti-ministr-zahranici-tomas-petricek-rekl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 12

11:44 ČEZ číslo týdne: 12

12 členů má jaderná aliance zemí EU.