ČVUT: Katedra počítačové grafiky a interakce oslaví 10 let své existence

26. 9. 2018 17:45

Ve středu 10. října od 16.00 hodin proběhne na katedře počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (Karlovo náměstí 13, Praha 2, budova E, místnost KN:E-428) oslava 10. výročí jejího založení.

ČVUT: Katedra počítačové grafiky a interakce oslaví 10 let své existence
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.
reklama

Po krátké tiskové konferenci bude následovat exkurze do laboratoří katedry a představení posledních výsledků jejího výzkumu.

Katedra počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze se dlouhodobě řadí k prestižním vědeckým pracovištím ve svém oboru. Za poslední dva roky představila světu například unikátní navigační aplikaci pro nevidomé Naviterier, využívající precizně zpracovaných mapových podkladů projektu ROUTE4ALL, nebo software Puppetron, který vznikl v týmu doc. Daniela Sýkory a následně jej odkoupila firma Adobe Inc. Ten dokáže věrně přenést výtvarný styl z existujícího ručně malovaného portrétu do videa obsahujícího reálnou lidskou tvář. Ve stejné výzkumné skupině vznikl i nástroj pro automatickou stylizaci 3D obrazu StyLit.

Katedra se ve výuce věnuje nejen klasickým oborům Počítačová grafika či Uživatelská rozhraní, ale rozvíjí i výuku propojující technické a umělecké směry (v dceřiném Institutu Intermédií) a nově zahájila výuku v moderním oboru Počítačové hry. V této oblasti jmenujme např. aktivitu dalšího člena katedry, doc. Adama Sporky, který vyvinul originální řešení pro plynulé změny hudby reflektující aktuální stav hry ve známé české počítačové hře Kingdom Come.

Vedoucí katedry počítačové grafiky a interakce, prof. Jiří Žára, k tomuto významnému milníku uvedl: „Jsem hrdý na svůj tým, který v rámci akademické obce České republiky nyní představuje pracoviště s největším rozsahem výuky v oboru a současně s největším mezinárodně uznávaným publikačním výkonem.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora doporučuje zaměstnavatelům, aby organizovali práci z domova všude, kde je to možné

20:29 Hospodářská komora doporučuje zaměstnavatelům, aby organizovali práci z domova všude, kde je to možné

Hospodářská komora České republiky důrazně doporučuje zaměstnavatelům, aby se kromě všeobecně přijím…