ČVUT: Kdy nám budou drony doručovat nákupy?

18.10.2021 13:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) spouští nový technologický podcast s názvem Jedničky a Nuly. Hned první díl se věnuje aktuálnímu tématu – dronům a jejich využití. Moderátorkou podcastu je známá popularizátorka vědy Sara Polak, jejímž úkolem je jednou měsíčně vyzpovídat odborníky z FIT ČVUT a společně odpovědět na otázky ze světa IT. Fakulta podcast spustila tematicky 10. 10. 2021.

ČVUT: Kdy nám budou drony doručovat nákupy?
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Cílem podcastu FIT ČVUT je přiblížit nejnovější informační technologie široké veřejnosti včetně studentů středních škol, a přispět tak k popularizaci tohoto oboru, který je v dnešní době v mnoha oblastech nepostradatelný.

Proč právě název Jedničky a Nuly? Fungování počítačů je založeno na dvojkové soustavě skládající se právě z jedniček a nul. Jsou to základní kameny výpočetní techniky a programování.

„Jedním z cílů fakulty je i popularizace vědy a informování o projektech, které u nás vznikají. Věřím, že tento nový technologický podcast představuje atraktivní způsob, jak můžeme přiblížit informační technologie a práci našich IT odborníků nejen odborné, ale i široké veřejnosti,“ říká doc. Marcel Jiřina, děkan FIT ČVUT.

Každý díl podcastu se věnuje jedné vybrané aktuální otázce z oblasti IT, na kterou odpovídají odborníci z FIT ČVUT. Ti tak přímo vysvětlují, jaké nové technologie jsou kolem nás a jak nás mohou ovlivňovat. Posluchači se tak dozví, jak se daná IT technologie využívá v praxi.

V prvním dílu s názvem „Kdy nám budou drony doručovat nákupy?“ se posluchači od odborníka z FIT ČVUT Ing. Lukáše Brchla dozví, jaké drony mají v současnosti i v budoucnu reálné využití v praxi. Pan Brchl založil i startupovou firmu Dronetag, která přináší řešení pro bezpečný a efektivní provoz dronů v běžném leteckém provozu.

Podcast uvádí známá popularizátorka vědy Sara Polak, která již několik let veřejnost informuje o vývoji umělé inteligence a založila technickou klubovnu Paioneers v Paralelní Polis. Znělku vytvořil absolvent fakulty a hudební producent Jakub Baierl.

Nový díl podcastu Jedničky a Nuly vznikne každý měsíc. Posluchači si jej mohou pustit na webu fit.cvut.cz/podcast a v aplikacích Spotify, Google Podcasts nebo Apple Podcasts.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Komise schválila program na podporu kombinované výroby tepla a elektřiny za 75 miliard korun

7:02 ÚOHS: Komise schválila program na podporu kombinované výroby tepla a elektřiny za 75 miliard korun

Evropská komise schválila v rámci pravidel EU pro státní podporu český program na podporu výroby ele…