ČVUT: Kdy nám budou drony doručovat nákupy?

18.10.2021 13:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) spouští nový technologický podcast s názvem Jedničky a Nuly. Hned první díl se věnuje aktuálnímu tématu – dronům a jejich využití. Moderátorkou podcastu je známá popularizátorka vědy Sara Polak, jejímž úkolem je jednou měsíčně vyzpovídat odborníky z FIT ČVUT a společně odpovědět na otázky ze světa IT. Fakulta podcast spustila tematicky 10. 10. 2021.

ČVUT: Kdy nám budou drony doručovat nákupy?
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Cílem podcastu FIT ČVUT je přiblížit nejnovější informační technologie široké veřejnosti včetně studentů středních škol, a přispět tak k popularizaci tohoto oboru, který je v dnešní době v mnoha oblastech nepostradatelný.

Proč právě název Jedničky a Nuly? Fungování počítačů je založeno na dvojkové soustavě skládající se právě z jedniček a nul. Jsou to základní kameny výpočetní techniky a programování.

„Jedním z cílů fakulty je i popularizace vědy a informování o projektech, které u nás vznikají. Věřím, že tento nový technologický podcast představuje atraktivní způsob, jak můžeme přiblížit informační technologie a práci našich IT odborníků nejen odborné, ale i široké veřejnosti,“ říká doc. Marcel Jiřina, děkan FIT ČVUT.

Každý díl podcastu se věnuje jedné vybrané aktuální otázce z oblasti IT, na kterou odpovídají odborníci z FIT ČVUT. Ti tak přímo vysvětlují, jaké nové technologie jsou kolem nás a jak nás mohou ovlivňovat. Posluchači se tak dozví, jak se daná IT technologie využívá v praxi.

V prvním dílu s názvem „Kdy nám budou drony doručovat nákupy?“ se posluchači od odborníka z FIT ČVUT Ing. Lukáše Brchla dozví, jaké drony mají v současnosti i v budoucnu reálné využití v praxi. Pan Brchl založil i startupovou firmu Dronetag, která přináší řešení pro bezpečný a efektivní provoz dronů v běžném leteckém provozu.

Podcast uvádí známá popularizátorka vědy Sara Polak, která již několik let veřejnost informuje o vývoji umělé inteligence a založila technickou klubovnu Paioneers v Paralelní Polis. Znělku vytvořil absolvent fakulty a hudební producent Jakub Baierl.

Nový díl podcastu Jedničky a Nuly vznikne každý měsíc. Posluchači si jej mohou pustit na webu fit.cvut.cz/podcast a v aplikacích Spotify, Google Podcasts nebo Apple Podcasts.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…