Například budoucí záchranářka Tereza Staňková, která nyní pracuje na Pneumologické klinice ve FN Motol, k tomu dodává: „K pacientům na pokoj vcházíme pouze v ochranných prostředcích. Používáme obleky, ochranné brýle, respirátor a přes respirátor ještě roušku, ochranné obličejové štíty a rukavice. Směny jsou dvanáctihodinové a sloužíme denní i noční. Je to náročné nejen na psychiku, ale taky fyzicky. Někdy jdeme z noční rovnou do školy a naopak. Snažíme se být ale optimističtí a udělat si to s kolegy trochu veselejší a smysl pro humor nám určitě nechybí. I přes to, kolik toho je, mě práce ale baví a určitě je to i velice přínosná praxe a zkušenost."
V Hořovické nemocnici zase pomáhá Martin Procházka: „Pracovat v nemocnici na ARO, zvláště v této době, je pro mě velká zkušenost. Myslím, že zejména v tomto období epidemie si musíme všichni pomáhat.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČVUT , TZ , koronavirus
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Tisková zpráva
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…