ČVUT v Praze podepsalo s Pražským inovačním institutem memorandum o spolupráci

21.01.2021 11:48 | Zprávy

České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) a Pražský inovační institut (Pii) se dnes dohodly na spolupráci. Společně se budou věnovat propagaci nových vědeckých poznatků, inovačních řešení a témat, která budou přispívat k rozvoji moderní městské infrastruktury metropole a ochrany jejího životního prostředí.

ČVUT v Praze podepsalo s Pražským inovačním institutem memorandum o spolupráci
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Faktická spolupráce už začala. Pii je součástí projektového konsorcia v žádosti do takzvaného evropského digitálního inovačního hubu, jenž by měl zpřístupnit kapacity umělé inteligence pro podporu podnikání, optimalizaci městských procesů i vzdělávání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dočkáme nebo nedočkáme se vysokorychlostních tratí?

A taky navýšení celkové kapacity vlakových spojů? Neslibovali jste to snad před volbami? A co kvalitní silnice a dálnice, ty u nás někdy budou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na Pražském hradě se za tři roky udělaly stovky změn

22:03 Na Pražském hradě se za tři roky udělaly stovky změn

Za poslední tři roky se investice do oprav Pražského hradu zvýšily více než čtyřikrát. Z 82 milionů …