ČZU uzavřela memorandum o spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR

18.01.2014 11:14

Další rozvinutí dosavadní spolupráce v oblasti vzdělávání, výzkumu, transferu technologií a znalostí je cílem memoranda o spolupráci, které včera společně podepsali předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Ing. Josef Stehlík a rektor České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) prof. Ing. Jiří Balík, CSc.

ČZU uzavřela memorandum o spolupráci  s Asociací soukromého zemědělství ČR
Foto: ČZU
Popisek: ČZU
reklama

Spolupráce se bude týkat nejen zadávání diplomových prací a stáží studentů, ale též organizace společných seminářů, konferencí, poskytování školení členům asociace, využívání přístrojů a laboratoří ČZU. Plánují se také společné vědecko-výzkumné aktivity, zakládání společných start-up či spin-off společností.

Rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., při podpisu vyzdvihl význam intenzivní systematické spolupráce s praxí, jako nezbytného pilíře moderní univerzity. Předseda asociace Ing. Josef Stehlík připomenul dosavadní spolupráci a představil aktuálně zahájený projekt dvousemestrálního postgraduálního kursu pro pětadvacet soukromých zemědělců. Obsahem kurzu bude především marketing, moderní metody vyhledávání obchodních příležitostí, řízení a podniková ekonomika. „Očekáváme od kurzu, že přinese našim členům vzdělání v oblastech, s nimiž se musejí vypořádat v každodenní praxi. Mnozí z nich zvažují, zda se pustí i do zpracovatelské a obchodní činnosti, a tento kurz jim má napomoci vyhodnotit jejich možnosti,“ uvedl Ing. Josef Stehlík.

Na letošní rok, který OSN vyhlásilo Rokem rodinných farem, také Asociace plánuje praktické semináře k vytipovaným klíčovým oblastem, jako např. „Půda a její ochrana“, „Obchodní vztahy na venkově“ aj. Tyto semináře budou probíhat na statcích členů, přednášet na nich budou mj. odborníci z ČZU.

ČZU je třetí největší univerzitou v Praze. Spojuje v sobě stoletou tradici s nejmodernějšími technologiemi, progresivní vědou a výzkumem v oblasti zemědělství, lesnictví, ekologie, technologií a techniky, ale i s ekonomikou a řízením. Moderně vybavené laboratoře se špičkovým zázemím včetně školních podniků umožňují vynikající vzdělávání s možností osobního růstu a zapojení do vědeckých projektů doma i v zahraničí. ČZU zajišťuje kompletní vysokoškolské studium, letní školy, speciální kurzy, univerzitu třetího věku. ČZU je držitelem ocenění ECTS label.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Historické objekty si ve dnech otevřených dveří prohlédlo více než 1800 zájemců

10:02 Úřad vlády: Historické objekty si ve dnech otevřených dveří prohlédlo více než 1800 zájemců

O prodlouženém svátečním víkendu 4. až 6. července 2020 uspořádal Úřad vlády ČR první letošní dny o…