Celní správa: Celníci na Vysočině zajistili bulharské cigarety

05.04.2024 13:04 | Tisková zpráva

Z Bulharska nelegálně přepravované cigarety vypátrali pracovníci mobilního dohledu Celního úřadu pro Kraj Vysočina v konstrukčních dutinách dveří dodávkového vozidla.

Celní správa: Celníci na Vysočině zajistili bulharské cigarety
Foto: Celní správa
Popisek: Celní správa

Krátce před půlnocí z úterý na středu si na dálnici D1 vytipovali ke kontrole dodávkové vozidlo s bulharskou registrační značkou, které následně zastavili na přilehlém parkovišti Pávov na 111. kilometru ve směru na Prahu. Čtyři občané bulharské státní příslušnosti cestovali do Německa a na dotaz hlídky, zda převáží nějaké cigarety, nebo alkohol, řidič odpověděl, že každá osoba veze povolené čtyři kartony cigaret pro vlastní spotřebu.

Při ohledání prostoru pro cestující a zavazadlového prostoru žádné cigarety ani lihoviny nalezeny nebyly, pouze větší množství potravin. Důslední celníci ovšem pokračovali v kontrole konstrukčních dutin vozidla a v levých zadních dveřích objevili kartóny cigaret, které byly zakryty polstrováním. Hlídka pojala podezření, že takto ukryté budou i v ostatních konstrukčních dutinách, přistoupila k demontáži a odhalila úkryty cigaret také v dalších dveřích vozidla.

Celkem se jednalo o 34 kartonů cigaret různých velikostí, druhů a značek, které byly opatřeny bulharskou tabákovou nálepkou. K cigaretám se přihlásila spolujezdkyně řidiče, která celníkům nedokázala předložit doklad prokazující zdanění tabákových výrobků. V takovém případě nahlíží zákon na cigarety jako na neznačené a ty jsou proto celní správou zajištěny. Dojde k propadnutí zboží, viník bude muset v tomto případě uhradit vyměřenou spotřební daň ve výši 27 tisíc korun a k tomu mu bude uložena sankce za přestupek proti nakládání s tabákovými výrobky, které nejsou značeny platnou tabákovou nálepkou.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora nesouhlasí s navrhovanou podobou zákona o kybernetické bezpečnosti

10:17 Hospodářská komora nesouhlasí s navrhovanou podobou zákona o kybernetické bezpečnosti

Nový návrh zákona o kybernetické bezpečnosti zavádí do českého právního řádu evropskou bezpečnostní …