Celní správa: Celníci odhalili varnu drog na Teplicku

19.08.2020 21:20

Příslušníci sekce pátrání Celní správy ČR objevili na konci července při závěrečné realizaci varnu pervitinu v bývalé drážní budově v katastru obce Hostomice.

Celní správa: Celníci odhalili varnu drog na Teplicku
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Podle šetření příslušníků Celní správy ČR mohli pachatelé v laboratoři vyprodukovat 3 až 5 kg metamfetaminu neboli pervitinu. Na černém trhu by droga stála až 7 500 000 Kč (3 – 5 kg). Ke dni realizace došlo ke dvaceti varům.

Důkazní materiál shromažďovali od letošního ledna. Na konci července provedlo protidrogové oddělení celní správy ve spolupráci s Policií ČR realizaci trestního spisu s názvem „VECHTR". Specializovaná jednotka celní správy zadržela dva muže ve věku 55 a 38 let právě v okamžiku, kdy metamfetamin vyráběli. Následně byl zadržen další muž (ve věku 43 let), jenž za úplatu prostory k vaření drog poskytoval.

Při třech domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor zajistili jednu větší laboratoř určenou k výrobě metamfetaminu a jednu přenosnou laboratoř. Dále zajistili 300 g pervitinu, 1,3 l pervitinu před krystalizací, 8 kg červeného fosforu, cca 20 l tekutého pseudoefedrinu a další chemikálie a komponenty potřebné k výrobě pervitinu. Celníci našli během domovních prohlídek také střelivo do brokovnice.

Dva pachatelé, kteří se přímo podíleli na výrobě drog, jsou nyní umístěni ve vazbě. Třetí muž je stíhán na svobodě. Pachatelům hrozí až desetileté odnětí svobody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: O víkendu dorazí vojenští zdravotníci z USA, pomohou i další spojenci

7:34 Ministerstvo obrany: O víkendu dorazí vojenští zdravotníci z USA, pomohou i další spojenci

Ve čtvrtek 29. října Senát Parlamentu České republiky schválil mandát pro pobyt až 300 vojenských lé…