Celní správa: Celníci si posvítili na přetížená vozidla

23.05.2022 18:47 | Tisková zpráva

Hned čtyři přetížená vozidla odhalili ústečtí celníci během čtvrtečního odpoledne při kontrolním vážení u dálnice D8.

Celní správa: Celníci si posvítili na přetížená vozidla
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Mobilní hlídka celníků prováděla ve čtvrtek odpoledne kontrolu hmotnostních limitů u nákladních a dodávkových vozidel. Vytipovaná vozidla jedoucí po dálnici D8 celníci naváděli na certifikované stanoviště nízko-rychlostního kontrolního vážení u obce Řehlovice na Ústecku.

Tři přetížená vozidla patřila tuzemským dopravcům a jedno polskému přepravci. Největší překročení celkové hmotnosti vozidla naměřila hlídka celníků u vozidla polského dopravce, a to o 1582 kilogramů. Za porušení zákona o pozemních komunikacích zaplatil polský řidič, převážející mražené maso, na místě pokutu ve výši 10 tisíc korun. Celníci dále využili oprávnění odstavit vozidlo a zakázat řidiči jízdu, než došlo k přeložení nákladu. Provozovatel vozidla navíc musel složit 30tisícovou kauci.

Českým řidičům byly za překročení přípustných hodnot stanovených zákonem uloženy pokuty, v úhrnné výši devět tisíc korun, jež byly na místě uhrazeny. Protiprávní jednání dopravců oznámí celníci do správního řízení, které už povede odbor dopravy Magistrátu města Ústí nad Labem.

Přetížená vozidla nejenže ničí pozemní komunikace, ale také ohrožují bezpečnost silničního provozu. Ústečtí celníci budou proto v kontrolním vážení pokračovat.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

22:02 Zoo Plzeň: Lvíčata opustila porodní box

Samice lva berberského, původem ze Zoo Hannover, přivedla 9. srpna na svět další mláďata; 1 samce a …