Celní správa: Karlovarští celníci pokračují v kontrolách hazardu

06.04.2019 16:01

?Karlovarští celníci zajistili v regionu od ledna letošního roku dalších 22 nelegálních automatů v hodnotě více než 2 miliony korun.

Celní správa: Karlovarští celníci pokračují v kontrolách hazardu
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Od začátku roku provedli karlovarští celníci více než 60 kontrol, z nichž bylo 24 pozitivních. V jejich průběhu bylo zjištěno, že kontrolované osoby provozují hazardní hry, ke kterým nebyla udělena příslušná povolení dle zákona o hazardních hrách.

Celníci zajistili 22 nelegálních herních technických zařízení, 17 kusů typu Pegasus a 5 kusů typu Jewel. Dále zajistili finanční prostředky ve výši téměř 20 000 korun. V některých provozovnách celníci objevili i jiné nedostatky v provozování hazardních her, například chybné či nedostatečné označení provozovny, neprovádění identifikace osob při vstupu do herny, či nepovolenou reklamu.

Nelegální technická herní zařízení celníci z provozoven odvezli do skladů celní správy. Zjištěná porušení zákona předali na právní oddělení, kde budou projednána v rámci správního řízení, při nichž provozovatelům hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a zabrání či propadnutí veškerého herního zařízení, jež k provozování nelegální hry sloužilo. Po pravomocném rozhodnutí budou nelegální automaty zlikvidovány.

Již v loňském roce byli karlovarští celníci při kontrolách hazardu velmi úspěšní. Provedli 114 kontrol, z nich 47 bylo pozitivních. Zajistili 118 výherních hracích přístrojů a přes 800 tisíc korun v hotovosti.

V pátrání po nelegálním hazardu v regionu budou karlovarští celníci pokračovat i nadále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerrstvo financí: Čtyřiadvacáté kolo Účtenkovky už zná své výherce

22:49 Ministerrstvo financí: Čtyřiadvacáté kolo Účtenkovky už zná své výherce

V úterý 15. října proběhlo už čtyřiadvacáté slosování Účtenkovky, do kterého 338 tisíc aktivních sou…