Celní správa: Kontrola EET na další známé pražské tržnici

20.03.2018 16:20

V souvislosti s dodržováním povinností prodejů, které pro ně vyplývají ze zákona o elektronické evidenci tržeb, si pražští celníci, tentokrát ve čtvrtek 15. března, vybrali ke své kontrole tržnici v Praze 7 – Holešovicích. Do celé akce bylo zapojeno 22 celníků a rovněž byl přítomen i psovod, se speciálně vycvičeným psem na obranu.

Celní správa: Kontrola EET na další známé pražské tržnici
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Celníci ten den provedli celkem 35 kontrol, z toho ve třech případech zjistili porušení zákona a to, že dva majitelé stánků neměli vyvěšeno informační oznámení v souladu se zákonem o EET a v jednom případě nebyla zaslána datová zpráva o evidované tržbě, nevystavena účtenka. Kontrolované osoby byly rovněž lustrovány v databázi celní správy, zda se nenachází v evidenci dlužníků, (buď za pokuty v dopravě, nebo za jiné další přestupky, které udělují jiné správní orgány), ve všech případech bylo vše v pořádku. 

Dále v jednom ze stánků celníci objevili 116 kusů zboží, jež bylo neoprávněně označeno logy renomovaných světových výrobců – Burberry, Lego, Frozen, Škoda a jednalo se o dětské stavebnice, modely aut, šátky, šály a panenky. Škoda majitelům ochranných známek by v tomto případě činila více než 800 tisíc korun. Kromě padělků celníci v tomto stánku zajistili 110 kusů krabiček tabáku do vodních dýmek, únik na spotřební dani by byl téměř 13 tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Domov Sluneční Dvůr získá nové prostory v Jestřebí, České Lípě-Ladech i Sosnové

22:29 Liberecký kraj: Domov Sluneční Dvůr získá nové prostory v Jestřebí, České Lípě-Ladech i Sosnové

Nový objekt získá Domov Sluneční dvůr, příspěvková organizace zřizovaná Libereckým krajem, která pos…