Celní správa: Kontrolní akce MAURICIUS

15.02.2023 12:43 | Tisková zpráva

Středočeští celníci si posvítili na hříšníky, kteří vyrazili na dálnici bez zaplaceného dálničního poplatku.

Celní správa: Kontrolní akce MAURICIUS
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V pátek 10. 2. 2023 se na 52. km dálnice D1 konala další z kontrolních akcí nesoucí název Mauricius, která byla zaměřená na úhradu časového zpoplatnění a na výběr evidovaných nedoplatků za dopravní přestupky. Během této jednodenní kontrolní akce bylo oddělením Kontrol zpoplatněných komunikací Celního úřadu pro Středočeský kraj zjištěno celkem 33 případů porušení právních předpisů v podobě neuhrazeného dálničního poplatku. Na pokutách za tento přestupek vybrali středočeští celníci od řidičů na místě téměř 54 tisíc korun.
U čtyř řidičů byly zjištěny evidované nedoplatky za dopravní přestupky v celkové výši dosahující 13 tisíc korun. Všichni řidiči dluh na místě uhradili, protože v opačném případě by jim musela být z vozidla odebrána registrační značka, dokud by svůj dluh za dopravní přestupky neuhradili.

Za celý loňský rok zaznamenali středočeští celníci 3 373 případů porušení právních předpisů v podobě neuhrazení „dálničního“ poplatku. Na pokutách za tento přestupek v roce 2022 vybrali celníci od řidičů na místě téměř 5,5 milionu korun. Průměrná pokuta se pohybovala kolem 1 600 korun. Ve správním řízení bylo následně celníky za neuhrazený časový poplatek dále vybráno 25 tisíc korun.

Středočeští celníci vybrali loni od 782 účastníků silničního provozu evidované nedoplatky v souhrnné výši přesahující 1,3 milionu korun. Osmi dlužníkům celníci odebrali z vozidla registrační značku, dokud svůj dluh neuhradili.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…