Celní správa: Kontrolní akce MAURICIUS

15.02.2023 12:43 | Tisková zpráva

Středočeští celníci si posvítili na hříšníky, kteří vyrazili na dálnici bez zaplaceného dálničního poplatku.

Celní správa: Kontrolní akce MAURICIUS
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V pátek 10. 2. 2023 se na 52. km dálnice D1 konala další z kontrolních akcí nesoucí název Mauricius, která byla zaměřená na úhradu časového zpoplatnění a na výběr evidovaných nedoplatků za dopravní přestupky. Během této jednodenní kontrolní akce bylo oddělením Kontrol zpoplatněných komunikací Celního úřadu pro Středočeský kraj zjištěno celkem 33 případů porušení právních předpisů v podobě neuhrazeného dálničního poplatku. Na pokutách za tento přestupek vybrali středočeští celníci od řidičů na místě téměř 54 tisíc korun.
U čtyř řidičů byly zjištěny evidované nedoplatky za dopravní přestupky v celkové výši dosahující 13 tisíc korun. Všichni řidiči dluh na místě uhradili, protože v opačném případě by jim musela být z vozidla odebrána registrační značka, dokud by svůj dluh za dopravní přestupky neuhradili.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

ČT 1 bez dotací nepřežije proč?

Prosím o vysvětlení, proč by nedívatelná televize, která tolik manipulovala a dosud manipuluje podivnými a lživými politickými názory měla přežívat jinak, než všechny ostatní televize, které živí a uživí reklamy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Nečekejte na složenku, nechte si zaslat údaje pro platbu e-mailem

13:21 Finanční správa: Nečekejte na složenku, nechte si zaslat údaje pro platbu e-mailem

Finanční správa připomíná možnost zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím …