Celní správa: Kontrolní akce PILOT 2021

11.07.2021 10:59

Při kontrolní akci se středočeští celníci zaměřili na řidiče.

Celní správa:  Kontrolní akce PILOT 2021
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Na měsíc červen byla Celním úřadem pro Středočeský kraj vyhlášena kontrolní akce s názvem PILOT 2021. Kontroly probíhaly ve dnech 10. 6. na 52. kilometru dálnice D1, 21. 6. na okruhu D0 a 28. 6. opět na 52. kilometru D1. Kontrolní akce byla zaměřena především na kontrolu elektronických dálničních kupónů a na kontrolu dodržování hmotnostních limitů dodávkových či nákladních vozidel a jejich souprav. V rámci pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu byl nasazen i psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání tabákových výrobků.

Během tří dnů této kontrolní akce bylo vyřešeno více než sto porušení právních předpisů. Na pokutách celníci vybrali částku přesahující 300 tisíc korun a dalších jedenáct případů bylo dále postoupeno správnímu orgánu k dalšímu řízení. Přetížená vozidla nejenže ničí pozemní komunikace, ale také ohrožují bezpečnost silničního provozu. Smutným rekordmanem byl řidič vozidla přetíženého o 80,6 % povolené hmotnosti. V tomto i podobných případech se stává vozidlo technicky nezpůsobilé, snížená účinnost brzd u takto přetížených vozidel je bezpečnostním rizikem pro další účastníky dopravního provozu. V průběhu kontrolní akce byly také od řidičů vymáhány dlužné částky za nedoplatky. Policii ČR byli předáni dva řidiči bez řidičských oprávnění a jedna osoba, po které bylo vyhlášeno mezinárodní pátrání SIS – Schengen.

S ohledem na výsledky akce PILOT 2021 a převládající trend porušování povolených hmotnostních limitů vozidel středočeští celníci slibují, že budou v podobných kontrolních akcích pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ:  V Dukovanech skončila odstávka 3. výrobního bloku, dopoledne začal opět dodávat elektřinu

22:30 ČEZ: V Dukovanech skončila odstávka 3. výrobního bloku, dopoledne začal opět dodávat elektřinu

Energetici Jaderné elektrárny Dukovany obnovili výrobu elektrické energie na třetím výrobním bloku, …