Celní správa: Kontrolní akce na D8 přinesla pozitivní výsledky

29.6.2022 10:11 odp. | Tisková zpráva

Během intenzivní kontrolní akce „ROAD 8 2022“ na odpočívce Siřejovice celníci zkontrolovali 293 dopravních prostředků, vybrali přes čtyřicet dva tisíc na neuhrazených pokutách od cizinců, zajistili nezdaněné tabákové výrobky, uložili pokuty ve výši téměř třicet tisíc za nezaplacené elektronické dálniční známky a odhalili čtyři nelegální migranty.

Celní správa: Kontrolní akce na D8 přinesla pozitivní výsledky
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Kontrolní stanoviště na 43, 8 km dálnice D8 zabezpečovali ve dnech 23. a 24. června celníci z Celního úřadu pro Ústecký kraj s kolegy z celních úřadů pro Středočeský kraj, hlavní město Prahu a příslušníky Celní správy Spolkové republiky Německo. Společně pátrali po zboží uniklém celnímu dohledu a omamných a psychotropních látkách. Pro rychlejší a efektivnější kontrolu využili nejmodernější technické vybavení celní správy – velkokapacitní mobilní rentgen, mobilní zavazadlový rentgen, mobilní laboratoř, speciální vozidlo pro detekci omamných a psychotropních látek.

Za celé tři dvanáctihodinové směny zkontrolovali příslušníci mobilního dohledu 293 dopravních prostředků a 90 návěsů nejčastěji s registrační značkou rumunské (132), české (42), bulharské (32) a maďarské (20) imatrikulace. Celníci na místě odhalili přes padesát podezření z porušení právních předpisů a 700 litrů nezdaněných minerálních olejů. Řidič s rumunskou registrační značkou převážel do Německa nezdaněné cigarety a tabák (1460 kusů cigaret a 700 g tabáku) a cestující v autobusu rumunské imatrikulace 46 litrů nezdaněných lihovin. Konkrétně se jednalo o 240 ks skleněných lahví vodky Skalinskaya s rumunskou kontrolní páskou a 18 lahví s neznámou lihovinou bez označení. Z možné obavy před metanolem celníci analyzovali obsah lihoviny mobilní laboratoří. Jednalo se o cca 38 % lihovinu. Ve všech případech bylo zboží, ze kterého nebyla odvedena spotřební daň zajištěno a vyměřena daň více jak 20 000 Kč.

Při kontrole nákladního automobilu bulharské imatrikulace převážejícího slunečnicová semínka (za pomoci velkokapacitního rentgenu) byl řidič vyzván k opuštění vozidla. Současně uvedl, že se ve vozidle ani v návěsu nevyskytují žádní lidé. Po této informaci bylo vozidlo prověřeno RTG technikou. Překvapením pro celníky byly čtyři siluety na scanu obrazovky. Nákladový prostor skutečně ukrýval osoby cizí státní příslušnosti (afghánské), které byly následně předány cizinecké policii k dalšímu šetření.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Brno: Genetička a molekulární hematoložka Šárka Pospíšilová byla zvolena novou členkou prestižní Evropské asociace molekulární biologie

22:45 FN Brno: Genetička a molekulární hematoložka Šárka Pospíšilová byla zvolena novou členkou prestižní Evropské asociace molekulární biologie

Evropská asociace molekulární biologie (EMBO) zveřejnila jména 67 nově zvolených členů.