Celní správa: Milostivé léto 2023

02.07.2023 16:44 | Tisková zpráva

Od prvního července je nově účinný zákon o mimořádném odpuštění a zániku některých daňových dluhů, který je znám pod pojmem Milostivé léto 2023. Umožňuje fyzickým osobám (včetně fyzické osoby podnikatele) odpuštění příslušenství daně. Osoby si mohou rovněž požádat o rozložení nedoplatku na splátky.

Celní správa: Milostivé léto 2023
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Milostivé léto 2023 se vztahuje na daňový dluh evidovaný celním úřadem do 30. září 2022 a který byl uhrazen do konce listopadu 2023. Fyzická osoba může požádat u příslušného celního úřadu v období od 1. července do 30. listopadu 2023 o odpuštění příslušenství daně. Příslušenstvím daně se rozumí úrok z prodlení, úrok z posečkané částky, penále, náklady řízení včetně exekučních nákladů a pokuta za opožděné tvrzení daně. Základní podmínkou mimořádného odpuštění příslušenství daně je však uhrazení nedoplatku u celního úřadu.

V případě, že je nedoplatek na dani vyšší než 5 000 Kč, může fyzická osoba požádat o rozložení úhrady nedoplatku na splátky na základě podané žádosti. Celní správa ČR připravila žádost ve formě elektronického formuláře, která nepodléhá správnímu poplatku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Zákaz zábavní pyrotechniky ochrání přírodu v nejcennějších partiích Hrubého Jeseníku

7:16 AOPK ČR: Zákaz zábavní pyrotechniky ochrání přírodu v nejcennějších partiích Hrubého Jeseníku

V chráněné krajinné oblasti Jeseníky se omezí používání pyrotechniky. Nebude se tak už moci opakovat…