Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

24.02.2021 20:29

V uplynulých dnech odhalili ústečtí celníci v příhraničí dvě nelegální přepravy minerálních olejů.

Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Nejprve si při silniční kontrole v obci Dubí hlídka celníků vytipovala a zastavila ke kontrole bílé vozidlo Ford Galaxy, které řídil dvaatřicetiletý muž z Litvínova. Kontrolou vozidla bylo zjištěno, že se v nákladovém prostoru vozidla nacházejí pod dekou ukryté dvě kovové nádrže z nákladního vozidla, každá o objemu 400 litrů. Nádrže byly plné kapaliny načervenalé barvy se zápachem motorové nafty.

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

56%
3%
hlasovalo: 25158 lidí

Řidič vozidla hlídce uvedl, že převáží 800 litrů topného oleje, který nakoupil v sousedním Německu k soukromým účelům, tedy na topení. Muž ale k tomuto vybranému výrobku nepředložil žádný doklad o koupi, natož doklad prokazující jeho řádné zdanění. Celníci odebrali orientační kontrolní vzorek také z nádrže vozidla. Test na přítomnost značkovače byl pozitivní.

„Červená nafta“ určená výhradně pro výrobu tepla, byla prokazatelně použita pro pohon motorového vozidla, což je v rozporu s právními předpisy. Muže čeká správní řízení a v případě prokázání viny i finanční postih.

O pár dnů později hlídka celníků ve spolupráci s policisty zastavila v obci Most-Čepirohy ke kontrole vozidlo značky Renault Scenic s přípojným vozíkem. Při kontrole bylo zjištěno, že se pod plachtou vozíku nachází plastová IBC nádrž o objemu jeden tisíc litrů, a v ní nízkovizkózní kapalina nažloutlé barvy se zápachem motorové nafty. Dvaašedesátiletý řidič nejprve tvrdil, že motorová nafta patří zaměstnavateli a on ji převáží coby pohonnou hmotu do traktoru, stojícího v Chomutově. Po chvíli ale účel změnil na topení.

Celníci odebrali z nádoby vzorky. Jelikož muž kontrolorům nepředložil k převážené kapalině žádný nabývací ani daňový doklad, celníci bezmála pět set litrů minerálních olejů zajistili a uskladnili ve skladu.

Zajištěné minerální oleje propadnou ve prospěch státu a řidiči budou muset uniklou spotřební daň doplatit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovarský kraj schválil nákup učebních pomůcek pro Gymnázium Cheb

21:21 Karlovarský kraj schválil nákup učebních pomůcek pro Gymnázium Cheb

Gymnázium Cheb bude mít nové učební pomůcky. Jejich pořízení odsouhlasila Rada Karlovarského kraje n…