Celní správa: Noční směna, bohatá na různé přestupky

22. 1. 2021 18:47

Noční směnu, bohatou na různé přestupky, zažila ze středy na čtvrtek čtyřčlenná hlídka mobilního dohledu Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Celní správa: Noční směna, bohatá na různé přestupky
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Celníci prováděli kontrolní činnost v ústecké Přístavní ulici. Krátce po půlnoci si vytipovali ke kontrole osobní vozidlo Škoda Superb, černé barvy s RZ Středočeského kraje, které řídila dvaatřicetiletá žena. Při kontrole vozidla označil nasazený služební pes, specialista na vyhledávání omamných a psychotropních látek, na zadním sedadle tašku a poté i spolujezdce. Při bezpečnostní prohlídce celníci u spolujezdce nelezli zatahovací sáček s téměř 30 g bílé krystalické látky, která reagovala pozitivně na metamfetamin, tedy pervitin.

V tašce, ke které se přihlásila řidička, celníci objevili plastovou dózu se sušinou rostlinného původu a béžovou peněženku, v níž bylo nalezeno psaníčko s bílou krystalickou látkou. Celníci obě nalezené látky zvážili a provedli test, který látky identifikoval. Jednalo se o 23 g marihuany a 1 g pervitinu.

O pár hodin dříve byl hlídkou celníků zastaven i projíždějící muž na jízdním kole, kterého služební pes rovněž označil. Celníci v jeho příručním zavazadle objevili dva zatahovací sáčky s bílou krystalickou látkou a použitou injekční stříkačku. Další dva sáčky celníci nalezli v zadní kapse kalhot při bezpečnostní prohlídce. Sedmadvacetiletý cyklista měl u sebe celkem 4,1 g metamfetaminu, což potvrdil provedený test.

Všechny tři odhalené osoby včetně nalezených drog celníci předali na místě přivolané policejní hlídce k dalšímu šetření.

Během směny také hlídka celní správy u osmi kontrolovaných osob zjistila, že se nachází v evidenci dlužníků. Jedna osoba celníkům dluh uhradila na místě, ostatní obdrželi od celníků složenku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sport a diplomacie v historii nezávislého Kazachstánu

15:58 Sport a diplomacie v historii nezávislého Kazachstánu

V moderním světě je sport spolu s politikou, ekonomikou a kulturou pevně zakořeněn jako jeden z hlav…