Celní správa, Policie ČR: Kontrola, zaměřená na nelegální zaměstnanost

08.02.2021 7:34

Policisté z útvaru cizinecké policie s celníky se v rámci bezpečnostního opatření zaměřili na nelegální zaměstnanávání cizinců v na Rychnovsku.

Celní správa, Policie ČR: Kontrola, zaměřená na nelegální zaměstnanost
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

„Ve středu 3.2. policisté z útvaru cizinecké policie ve spolupráci s celníky v rámci bezpečnostního opatření zamířili do jednoho objektu potravinářské výroby na Rychnovsku. Opatření bylo zaměřeno na dodržování pobytového režimu cizinců na území České republiky. Ve výrobně policisté zkontrolovali 41 osob, z nichž 40 pocházelo z tzv. třetích zemí. Jednu osobu ve správním řízení vyhostili z území členských států EU, protože pracovala bez patřičného pracovního povolení. Dalším šesti uložili pokutu za nepředložení cestovního dokladu.“ por. Bc. Iva Kormošová, Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

„V rámci součinnostní akce s Policií ČR provedli v minulých dnech královéhradečtí celníci za přísných bezpečnostních a hygienických opatření kontrolu zaměřenou na dodržování zákona o zaměstnanosti. U obchodní společnosti z Rychnovska, jež podniká v potravinářské oblasti, pojali důvodné podezření na výkon nelegální práce u 57 zaměstnaných cizinců, z nichž 41 zkontrolovali fyzicky. Občané z Ukrajiny celníkům neprokázali svůj pracovně právní vztah se zaměstnavatelem nebo nedisponovali platnými povoleními k zaměstnání. Výrobce potravinářských výrobků je najímal prostřednictvím pracovních agentur. Zaměstnavateli nyní hrozí v případě prokázání viny pokuta až do výše deseti milionů korun. Následně po provedení nezbytných úkonů celníci předají případ k zahájení správního řízení Oblastnímu inspektorátu práce pro Královéhradecký a Pardubický kraj.“ por. Ing. Jitka Fajstavrová, Celní úřad pro Královéhradecký kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce: I v době pandemie prokázala ČOI diskriminaci spotřebitele

7:34 Česká obchodní inspekce: I v době pandemie prokázala ČOI diskriminaci spotřebitele

Česká obchodní inspekce v 1. čtvrtletí 2021 kontrolovala, zda nedochází ze strany obchodníků k někte…