Celní správa: Vyhodnocení kontrol na zpoplatněných komunikacích

29.01.2019 14:56

?Ústečtí celníci přistihli v loňském roce na zpoplatněných komunikacích 3 226 řidičů, kteří neměli uhrazené mýtné, nebo neměli na čelních sklech vylepené dálniční známky.

Celní správa: Vyhodnocení kontrol na zpoplatněných komunikacích
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Hlídky celníků se speciálně vybavenými vozidly, nepřetržitě střežící stanovené zpoplatněné úseky komunikací D8, I/63 a I/30, odhalily loni nedostatky u 1 783 řidičů vozidel s povinností hradit mýtné. Nejčastěji se jednalo o chybné nastavení náprav, či nedostatečný kredit. Na místě celníci od přestupců vybrali na pokutách 1 604 800 korun a 116 případů postoupili do správního řízení.

Při kontrolách časového zpoplatnění, tedy dálničních známek, zaznamenali ústečtí celníci na téměř sto kilometrovém úseku dálnice D8 mezi Prahou a státní hranicí s Německem 1 443 případů porušení právních předpisů v podobě neplatné, nesprávně vylepené či dokonce chybějící dálniční známky. Na pokutách za tento přestupek vybrali od řidičů na místě 1 367 200 korun a 9 případů předali do správního řízení.

Zatímco u mýta celníci zaznamenali pokles počtu přestupců (v roce 2017 bylo přistiženo 2 689 řidičů) u dálničních kuponů došlo naopak k nárůstu hříšníků (v roce 2017 jich bylo 1 087).

Nadpoloviční většinu přistižených řidičů (57 %) tvořili cizinci. K úhradě pokuty na místě využilo 1 544 řidičů platební terminál, kterým jsou vozidla celní správy vybavena, 956 řidičů si nechalo dát složenku a 601 řidičů vytáhlo z peněženky hotovost.

Řidiči pozor, od prvního února máte při jízdě po zpoplatněných úsecích dálnic povinnost mít na předních sklech vozidel vylepenou už jen novou dálniční známku, tedy s vyznačeným rokem 2019. Jinak se dopouštíte přestupku a hrozí Vám přímo na místě pokuta v příkazním řízení až do výše 5 tisíc korun. Starou dálniční známku nezapomeňte ze skla odstranit, jízda se starým dálničním kuponem je též přestupkem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Pardubického kraje opět povolila návštěvy, chřipka je na ústupu

11:42 Nemocnice Pardubického kraje opět povolila návštěvy, chřipka je na ústupu

Vzhledem k poklesu výskytu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění v Pardubickém kraj…