Celní úřad pro Ústecký kraj: Bulhar pašoval cigarety

15.09.2021 11:48 | Tisková zpráva

Celkem 13 220 kusů nelegálně přepravovaných cigaret odhalili o víkendu ústečtí celníci v bulharské dodávce.

Celní úřad pro Ústecký kraj: Bulhar pašoval cigarety
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V sobotu 11. září kontrolovala mobilní hlídka ústeckých celníků na 44. km dálnice D8 u čerpací stanice nedaleko Lovosic vozidla projíždějící ve směru ke státní hranici s Německem.

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

27%
69%
hlasovalo: 38593 lidí
Krátce po 20. hodině si hlídka vytipovala a zastavila dodávkové vozidlo zn. Mercedes Sprinter s bulharskou registrační značkou.

Celníci podrobili vozidlo kontrole, při níž nalezli pod provizorním spacím lůžkem papírovou krabici, která obsahovala 24 kartonů cigaret (4 800 ks) různých značek. Krabičky byly opatřeny, kromě obrázků o škodlivosti kouření, i bulharskými tabákovými nálepkami. Celníci poté provedli za pomoci služebního psa důkladnou kontrolu vozidla. Artuš, specialista na vyhledávání tabáku a tabákových výrobků, označil v kabině druhou řadu sedadel. Nahlédnutím do větracího otvoru sedadla celníci zjistili přítomnost dalších krabiček. Po odšroubování zadní stěny sedadla vyndali z úkrytu dalších 10 kartonů, tj. dva tisíce kusů cigaret. A to ještě nebylo vše. Artuš označil i provizorní lůžko v nákladovém prostoru vozidla. Celníci následně objevili pod matrací dalších 32 kartonů (6 400 ks) cigaret. V konečném součtu odhalili v různých úkrytech vozidla 13 220 kusů cigaret Marlboro, Winston, Rothmans a dalších značek.

K vlastnictví pašovaných cigaret se přihlásil sedmadvacetiletý spolujezdec, který nebyl na výzvu celníků schopen předložit k odhaleným cigaretám žádné doklady prokazující jejich řádné nabytí a zdanění. Jelikož množství nalezených cigaret výrazně přesáhlo limit pro osobní spotřebu, který připouští směrnice Evropské unie, bylo odhalené kuřivo zajištěno a převezeno do celního skladu. Porušení předpisů bude dále řešeno ve správním řízení. 

Ani třicetiletý řidič nevyvázl bez trestu. Jelikož s vozidlem použil zpoplatněnou komunikaci, aniž by uhradil dálniční poplatek, byla mu v příkazním řízení uložena pokuta ve výši 1 500 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Náchodě předal lesní pozemky státnímu podniku Lesy České republiky

21:23 ÚZSVM v Náchodě předal lesní pozemky státnímu podniku Lesy České republiky

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Náchodě převedl zdarma lesní pozemky o výměře 750…