Celníci s policisty opět zabránili mezinárodnímu obchodu s marihuanou

08.07.2017 15:55

?Pracovníci protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel, odboru pátrání Olomouc zahájili v říjnu 2016 práci na případu s krycím názvem „KOGO". Prověřovali osoby podezřelé z páchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Celníci s policisty opět zabránili mezinárodnímu obchodu s marihuanou
Foto: Celní správa ČR
Popisek: Celní správa ČR.
reklama

V rámci prověřování odhalili celníci organizovanou skupinu osob působící ve více státech, která byla řízena hlavním organizátorem z Olomouce. Podezřelí obchodovali se sušeným konopím, které dodávali do Polska.

Závěrečná část operace vyvrcholila 12. a 13. června zásahem českých celníků za dozoru státního zástupce, při kterém byl na kurýrní cestě do Polska zadržen protidrogovou a operativní složkou Celní správy ČR hlavní organizátor skupiny. Ve vakuovém pytli přepravoval osobním vozidlem Audi A8 tři kilogramy sušené marihuany určené k distribuci. Při sedmi domovních prohlídkách zajistili celníci ve spolupráci s policisty z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje tři vybavené „indoor" pěstírny konopí, 150 kusů vzrostlých rostlin konopí a další důkazní prostředky prokazující páchání trestné činnosti.

Bezpečnostní složky zadržely další tři členy této organizované skupiny. Jedna osoba je stíhána na svobodě, zbylé tři vazebně. Za zvlášť závažný zločin „Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy" hrozí pachatelům trest odnětí svobody až 18 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Odry: Každý splav na řece může být nebezpečný

17:56 Povodí Odry: Každý splav na řece může být nebezpečný

Apelujeme na zodpovědné chování u vodních toků včetně splavů.