Centrum Amelie: Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných

01.03.2019 20:45

„Přivolejme s jarem i naději“ je i letos mottem Tulipánového měsíce, projektu, který v březnu již posedmé realizuje nezisková organizace Amelie, z.s. Projektem chce upozornit na potřebu podpory onkologicky nemocných a jejich blízkých nejen v oblasti léčby, ale i v psychosociální rovině.

Centrum Amelie: Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných
Foto: amelie-zs.cz
Popisek: Centrum Amelie - logo
reklama

Konkrétně v libereckém regionu jsou po celý měsíc březen vyzdobena obrázky dětí onkologická oddělení nemocnic v Liberci a Jablonci nad Nisou, mamocentrum v Liberci či obchodní centrum Forum. S letáky Amelie se obyvatelé Liberce setkají rovněž ve vozech MHD. V prostorách komplexního onkologického centra v Liberci proběhne pro pacienty vystoupení dětského pěveckého sboru Slunečnice při ZŠ Švermova a pásmo scének a písniček dětí ze školy U školy.

Na podporu bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké se uskuteční dvě sbírkové akce v Liberci. Charitativní koncert Cantemus v Krajské vědecké knihovně a charitativní cvičení v zapojených fitness centrech, kdy výtěžek ze vstupného půjde ten den na podporu bezplatných služeb pro onkologicky nemocné. Podpořit nemocné lze i prostřednictvím internetového květinářství Florea (ZDE), které věnuje 30 % z prodeje na podporu bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké.

Tulipánový měsíc je zaměřen i na osvětu veřejnosti. 14. března od 9:00 do 15:00 bude v Centru Amelie Liberec probíhat den otevřených dveří, v rámci kterého se návštěvníci mohou seznámit s nabídkou poskytovaných služeb. Informace o poskytovaných službách budou k dispozici po celý měsíc březen i v Krajské vědecké knihovně či v obchodním centru Forum v Liberci.

Více o projektu ZDE

Amelie, z.s. již více než deset let nabízí bezplatné služby onkologicky nemocným a jejich blízkým ve svých Centrech - v Praze, Olomouci, Rakovníku a v Liberci a to formou individuální podpory odborníků, skupinových aktivit, informačním servisem a také na Lince Amelie. Dobrovolníky Amelie lze potkat v Centrech i na onkologických klinikách v Olomouci, Praze a Středočeském kraji. Amelie zajišťuje také odborné vzdělávání a množství dalších podpůrných projektů. Organizace svojí činností pomáhá onkologicky nemocným a jejich blízkým zmírňovat strádání od chvíle stanovení diagnózy, v průběhu onemocnění i v situacích, kdy se člověk vrací do aktivního života nebo naopak umírá. Amelie je jedinou organizací v České republice, která poskytuje psychosociální podporu systematicky a odborně (více ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Příprava nové expozice památky UNESCO

15:21 NPÚ: Příprava nové expozice památky UNESCO

Na konci roku 2020 získal zámek Kynžvart od MK ČR rozhodnutí o přidělení dotace na vybudování nové e…