Česká a americká stopa Jiřího Voskovce na ČT art

14.06.2015 21:18

Osoba Jiřího Voskovce je spojována zejména se slavnou érou Osvobozeného divadla a s jeho celoživotním přítelem a spolupracovníkem Janem Werichem.

Česká a americká stopa Jiřího Voskovce na ČT art
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vestibul ČT
reklama

Českým divákům je však méně známá herecká kariéra Jiřího Voskovce po emigraci do Spojených států, kde se stal uznávaným hercem. Voskovcův život byl natolik plný osudových zvratů, že se dokonce dočkal televizního zpracování v americké produkci, ve kterém si zahrál sám sebe. ČT art nabídne k 110. výročí narození Jiřího Voskovce pořady, jenž zachytí českou i americkou stopu tohoto umělce.

Pondělní večer na ČT art se zaměří na vzpomínky na uměleckou činnost Jiřího Voskovce v době před jeho odjezdem za oceán. Jiří Suchý v Poctě V+W připomene výjimečnou tvorbu autorské dvojice Voskovec a Werich. V následujícím pořadu Úsměvy Jiřího Voskovce představí Zdeněk Svěrák sestřih nejzajímavějších rolí, které herec ztvárnil ještě v Československu.

Oproti tomu sobotní večer přinese divákům Artu jedinečnou možnost zhlédnout dva tituly z Voskovcovy americké filmografie. Kromě již zmiňovaného televizního příběhu na motivy jeho vlastního životního příběhu s českým názvem Byl jsem obviněn se George Voskovec, jak zněl jeho americký pseudonym, představí i v bláznivé komedii Jezinky a bezinky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa přijal novou tuniskou velvyslankyni

22:11 Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa přijal novou tuniskou velvyslankyni

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal dne 3. června 2020 novou velvyslankyni Tunis…