Česká obchodní inspekce: Bazary a zastavárny řádně neinformují o možnostech reklamace

06.04.2018 21:39 | Zprávy

Česká obchodní inspekce uskutečnila v roce 2017 kontroly zaměřené na nabídku a prodej zboží v bazarech a zastavárnách. Celkem provedla 486 kontrol. Porušení právních předpisů zjistila u více než poloviny z nich. Obchodníci převážně neinformovali o možnosti zboží reklamovat, nebo že se jednalo o použité zboží.

Česká obchodní inspekce: Bazary a zastavárny řádně neinformují o možnostech reklamace
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

„Česká obchodní inspekce v minulém roce zaznamenala mimo častého porušení zákona o ochraně spotřebitele 36 případů nedodržení legislativy, která ukládá obchodníkům řádnou identifikaci klienta při výkupu zboží. Za pozitivní však lze považovat, že nebylo zjištěno porušení zákona o omezení provozu zastaváren v noční době od 22.00 do 06.00 hodin, kdy je nákup a prodej veškerého použitého zboží zakázán,“ říká ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

Česká obchodní inspekce provedla v minulém roce 486 kontrol, které byly zaměřeny na plnění povinností vyplývajících provozovatelům bazarů a zastaváren zejména ze zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, a zákona č. 247/2006 Sb., o omezení provozu zastaváren a některých jiných provozoven v noční době.

Z celkového počtu bylo ve 266 případech zjištěno porušení právních předpisů, což představuje 54,7 %. Za zjištěná porušení bylo uloženo celkem 262 pokut v celkové výši 570 000 Kč.

ČOI spolupracovala ve 21 případech se živnostenskými úřady a v 11 s Policií ČR.

Kontroly – bazary a zastavárny 2017

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Čerpání financí z EU musíme konsolidovat

16:08 Hospodářská komora: Čerpání financí z EU musíme konsolidovat

Česko musí přestat rozpouštět evropské peníze v roztříštěných projektech s nízkou přidanou hodnotou.

reklama