Česká obchodní inspekce: Polovina kontrolovaných stánkařů poškodila spotřebitele

02.09.2019 22:30

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila kontroly na tradiční lidové slavnosti Kravařský odpust. Inspektoři se zaměřili na prodej výrobků a poskytování služeb ve stáncích a provozovnách veřejného stravování. Z celkového počtu 12 kontrolovaných provozoven zjistili porušení zákona o ochraně spotřebitele v šesti případech.

Česká obchodní inspekce: Polovina kontrolovaných stánkařů poškodila spotřebitele
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila 12 kontrol na kulturní akci Kravařský odpust, která se konala na konci srpna ve slezských Kravařích. Inspektoři se zaměřili na prodej výrobků a poskytovaní služeb ve stáncích a provozovnách veřejného stravování. Inspektoři zjistili, že prodejci v 6 případech nedodrželi zákon o ochraně spotřebitele, kdy 2 prodávající neinformovali spotřebitele o ceně výrobků v prodejní nabídce v souladu s cenovými předpisy, ve 2 případech prodávající nevydal na žádost spotřebitele doklad o zakoupení se všemi stanovenými náležitostmi, 2 prodávající nedodrželi deklarovanou míru podaných porcí rozlévaných alkoholických nápojů, v 1 případě prodávající vážil kontrolní nákup na váze s neplatným úředním ověřením a v 1 případě prodávající neuvedl u rozlévaného nápoje cenu.

„Za zjištěná porušení zákona bylo uloženo 5 pokut příkazem na místě ve výši 6 000 korun. Nedostatky zjištěné u 1 prodávajícího jsou předmětem řízení. Na 1 kus vah byl vydán zákaz používání až do zjednání nápravy,“ říká k závěrům kontroly ředitel ostravské ČOI Boris Stabryn.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HSRM: Bezpečnost, kulturu i další čestné členství řešila regionální tripartita

21:14 HSRM: Bezpečnost, kulturu i další čestné členství řešila regionální tripartita

Stěžejním tématem listopadového jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) byl vývoj bezpeč…