Česká obchodní inspekce: Skotské hry na zámku Sychrov se neobešly bez pokut

14. 9. 2018 13:17

Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje provedla kontroly stánkového prodeje na kulturně sportovní akci Skotské hry. Zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele a nedostatky v technickém značení některých výrobků. Severočeští inspektoři pak na místě zakázali prodej 284 kusů výrobků v celkové prodejní ceně 62 850 Kč.

Česká obchodní inspekce: Skotské hry na zámku Sychrov se neobešly bez pokut
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje se tentokrát zaměřila na akci, která proběhla v areálu Státního zámku Sychrov. Jednalo se každoroční kulturně sportovní akci Skotské hry. Inspektoři provedli 4 kontroly na souběžně probíhajícím prodejním trhu a do této chvíle bylo ve třech případech prokázáno porušení kontrolované legislativy. U dvou prodejců byly zjištěny nedostatky z oblasti informačních povinností nabídky a prodeje oděvů, kabelek a náušnic (§ 9 a § 10 zákona č. 634/1992 Sb.). S podobným výsledkem byly ukončeny kontroly u dalších dvou prodejců, kde byly zjištěny nedostatky s označením prodávaných hraček (§ 13 odst. 9 zákona č. 22/1997 Sb.). Inspektoři České obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje přímo na místě kontroly zakázali další prodej 284 kusů výrobků v celkové prodejní ceně 62 850 Kč do doby nápravy zjištěných nedostatků.

Zjištěné skutečnosti byly ve třech případech ukončeny uložením sankce formou pokuty na místě v celkové výši 5 000 Kč a u jednoho prodejce nebyla kontrola dosud ukončena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila další případ klamání spotřebitelů o původu hovězího masa

17:17 Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila další případ klamání spotřebitelů o původu hovězího masa

Tentokrát inspektoři zjistili případ klamání spotřebitelů v provozovně hotel Holiday Inn, provozovat…