Česká obchodní inspekce: Uváděné vlastnosti u čtyř izolačních výrobků neodpovídaly skutečnosti

14.12.2019 17:33

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly, zaměřené na tepelně izolační výrobky pro stavebnictví. Jednalo se o průmyslově vyráběné výrobky z minerální vlny a výrobky z pěnového polystyrenu.

Česká obchodní inspekce: Uváděné vlastnosti u čtyř izolačních výrobků neodpovídaly skutečnosti
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Celkem zkontrolovala 57 výrobků a u 36 zjistila nedostatky. Přestože většina pochybení byla formálního charakteru, tak testy provedené akreditovanou laboratoří prokázaly, že některé polystyrenové izolace nesplňují výrobcem deklarované vlastnosti.

Česká obchodní inspekce provedla kontroly tepelně izolačních výrobků pro stavebnictví, které by při uvádění na trh měly splňovat požadavky příslušného nařízení na stavební výrobky a harmonizovaných norem. Jedná se o průmyslově vyráběné výrobky z minerální vlny nebo z pěnového polystyrenu, které se používají pro tepelnou izolaci budov.

V rámci této celostátní akce inspektoři uskutečnili 49 kontrol, při kterých zkontrolovali 57 výrobků. Nedostatky zjistili u 36 z nich. Nejčastěji se jednalo o administrativní chyby ve značení CE, kde u stavebních výrobků musí označení CE obsahovat i další informace uvedené v nařízení a deklarování vlastností.

U 14 kusů tepelně izolačních výrobků byly provedeny zkoušky akreditovanou laboratoří, kdy 4 polystyrenové izolace neodpovídaly výrobcem deklarovaným vlastnostem. Jednalo se například o součinitel tepelné vodivosti nebo propustnost vodní páry.

Česká obchodní inspekce uložila za porušení právních předpisů 7 kontrolovaným subjektům na místě pokuty v celkové výši 60 000 Kč. Dále bylo zahájeno 5 správních řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Ministr zemědělství řešil na Boskovicích posílení vodních zdrojů pro Moravu

18:14 Povodí Moravy: Ministr zemědělství řešil na Boskovicích posílení vodních zdrojů pro Moravu

Vývoj klimatu na jižní Moravě vede vodohospodáře k realizaci opatření k ochraně před povodněmi i dop…