Česká obchodní inspekce kontrolovala odlehlé horské restaurace

02.04.2018 8:32

Česká obchodní inspekce se pravidelně věnuje také kontrolám v turisty vyhledávaných lokalitách. Tentokrát se inspektoři ČOI Ústeckého a Libereckého kraje vydali na lyžích na cílenou kontrolu v oblasti Rokytnice nad Jizerou. Při sedmi kontrolách v horských boudách a bufetech se setkali s porušením zákona v šesti případech.

Česká obchodní inspekce kontrolovala odlehlé horské restaurace
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje provedla v Rokytnici nad Jizerou kontroly v provozovnách stravovacího zařízení přístupných v zimním období pouze na sjezdových lyžích nebo běžkách. Kontrolujícími inspektory byly předem vytipovány horské boudy nebo bufety, které se nacházely v okolí lyžařského areálu Horní Domky a Lysá hora. Inspektoři se také zaměřili na provozovny podél běžeckých stop v horní části Rokytnice nad Jizerou.

Celkem bylo provedeno sedm kontrol a inspektoři zjistili porušení právních povinností u šesti prodejců. Nejvíce porušení se týkalo zákona o ochraně spotřebitele, kdy čtyři provozovny neměly váhy splňující zákonné požadavky. Ve dvou případech nebylo při prodeji nápojů k dispozici úředně ověřené sklo a ve dvou případech obchodníci řádně neinformovali o cenách prodávaných výrobků.

Dále v jednom případě prodávající nesprávně účtoval v neprospěch spotřebitele za zakoupené zboží o 5 korun a v jednom případě porušil informační povinnosti, kdy na provozovně nebyl umístěn zjevně viditelný text o zákazu prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.

Zjištěná porušení právních předpisů budou ve všech případech řešena ve správních řízeních.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP oslaví 130 let od zahájení provozu první elektrické tramvaje

10:29 DPP oslaví 130 let od zahájení provozu první elektrické tramvaje

V neděli 18. července 2021 uplyne 130 let od zahájení provozu první elektrické tramvaje nejen v Praz…