Česká obchodní inspekce zajistila na tržnici Hatě padělky za téměř 26 milionů

29.12.2019 12:17

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na tržnici Hatě. Zajistila téměř 7 000 kusů padělků v hodnotě originálů blížící se částce 26 milionů korun.

Česká obchodní inspekce zajistila na tržnici Hatě padělky za téměř 26 milionů
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

„Po vypracování všech odborných posudků, které potvrzují zajištění padělků světových značek, bude s kontrolovanými osobami zahájeno správní řízení, ve kterém bude rozhodnuto o výši pokuty a o propadnutí zboží. Výrobky budou následně zlikvidovány nebo předány k humanitárním účelům. Případy zboží, které bylo nalezeno mimo prodejní stánky, budou předmětem zahájení správních řízení s neznámou osobou a správcem tržnice,“ říká k výsledkům rozsáhlé kontrolní akce ředitel ČOI Inspektorátu pro Jihomoravský a Zlínský kraj Karel Havlíček.

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje provedla mimořádnou kontrolní akci na tržnici ASIA BAZAR Hatě, která byla zaměřená na dodržování zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Konkrétně se jednalo o ustanovení prodej, nabídka a skladování zboží porušující některá práva duševního vlastnictví. Inspektoři zkontrolovali celkem 23 stánků. Inspektoři rovněž využili pravomoci ČOI a otevřeli 1 auto a 7 nebytových prostor. Celkem zajistili 6 988 kusů padělků textilních oděvů, obuvi a galanterie v hodnotě originálů 25 825 306 Kč.

Akce se zúčastnilo 24 pracovníků České obchodní inspekce, z toho 4 inspektoři inspektorátu Středočeského a Hl. m. Prahy, 35 příslušníků Policie ČR a 4 pracovníci Českého telekomunikačního úřadu.

Tato mimořádná kontrolní akce byla provedena ve spolupráci s pracovníky Celní správy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČOI zajistila na tržnici Hatě padělky za více než 10 milionů korun

16:44 ČOI zajistila na tržnici Hatě padělky za více než 10 milionů korun

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje uskutečnila na konci května mimořádnou kont…