Proběhlo 490 kontrol a porušení právních předpisů bylo zjištěno celkem ve 303 případech. Z tohoto počtu bylo u 81 kontrol zjištěno porušení § 8 zákona o ochraně spotřebitele, který zakazuje nabízet, prodávat nebo skladovat výrobky porušující některá práva duševního vlastnictví. Inspektoři zabavili 6 294 kusů padělků v celkové prodejní hodnotě 16 202 388 korun. U padělaných výrobků převažovala ochranná známka Adidas.
Česká obchodní inspekce v období od 1. 1. 2017 do 31. 3. 2017 provedla 490 kontrol. Přestože při těchto kontrolách byly šetřeny všechny právní předpisy, které jsou v dozorové kompetenci ČOI, inspektoři se primárně zaměřili na kontroly ustanovení § 8 zákona o ochraně spotřebitele č. 634/1992 Sb., který zakazuje nabízet, prodávat nebo skladovat výrobky porušující některá práva duševního vlastnictví nebo neoprávněné užívání označení chráněného podle zvláštního právního předpisu. Z celkového počtu 490 provedených kontrol bylo zjištěno porušení obecně závazných právních předpisů ve 303 případech (61, 8 %). Z tohoto počtu u 81 kontrol bylo zaznamenáno porušení zákazu nabízení, prodeje a skladování výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví, což v procentuálním vyjádření představuje 16, 5 %.
Česká obchodní inspekce spolupracovala při těchto kontrolních akcích i s dalšími orgány státní správy. Konkrétně se jednalo o Policii ČR, živnostenské úřady, Celní správu a Hasičský záchranný sbor ČR.
|
Kontroly nabídky, prodeje, skladování výrobků nebo služeb porušující některá práva duševního vlastnictví - 1. čtvrtletí 2017 |
|||||
|
Inspektorát Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL
+
ParlamentníListy.cz
box PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz sledujte PL na Facebooku Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.czreklama
Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz
A co další produkty?Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ... Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky
20:14 Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahradVzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala…
reklama
reklama
| |||||

