Česká obchodní inspekce zakázala hračku „Doll Carrier“

6.7.2020 7:34 dop.

Česká obchodní inspekce pokračuje ve sledování možného výskytu nebezpečných výrobků na tuzemském trhu. Tentokrát zjistila, že v nabídce byla hračka, která může znamenat pro malé děti bezpečnostní riziko. Jedná se o výrobek kočárek „Doll Carrier“.

Česká obchodní inspekce zakázala hračku „Doll Carrier“
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Česká obchodní inspekce zjistila na trhu nebezpečnou hračku. Jedná se o kočárek „golfky“, zhotovený z kovových trubek s růžovou povrchovou úpravou. Sedátko je z růžové tkaniny s natištěným motivem různých medvídků. Doplňující součásti konstrukce kočárku, jako jsou držadla, kolečka či úchytky, jsou zhotoveny z růžového a bílého plastu. Výrobek je zabalen v plastovém sáčku, který je uzavřen papírovou etiketou. Hračka byla výrobcem označena jako nevhodná pro děti do tří let z důvodu možného udušení po vdechnutí malých částí. 

V akreditované laboratoři bylo zjištěno, že konce vyčnívajících částí konstrukce sedadla nemají ochranné součásti (viz foto). Při laboratorních zkouškách sklápěcího mechanizmu bylo shledáno, že hračku lze částečně rozložit, aniž by došlo k zaklesnutí blokovacího zařízení a že po zatížení břemenem se hračka zbortila (zkoušky byly provedeny v souladu s požadavky harmonizované normy ČSN EN 71-1).  Výrobek není v souladu s požadavky NV č. 86/2011 Sb., o bezpečnosti hraček. 

V průběhu používání hračky se tedy může malé dítě zranit o nezajištěné konce kovových trubek, případně může dojít ke zborcení kočárku vlivem jeho nedostatečné pevnosti.

Česká obchodní inspekce uložila dovozci a distributorovi hračky ochranné opatření, kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu nebo z oběhu. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na ministerstvu průmyslu a obchodu a zveřejněna v systému RAPEX. 

Zjištěná závada hračky – chybějící ochranné součásti

Informace o výrobku:
Název výrobku:   Kočárek golfky
Značka:    „Doll Carrier“
Typ / číslo modelu:  NO 0881M
EAN:    8592386005608
Identifikační údaje výrobce: Xinyuanda toys factory, Chenghai district, Shantou city, Guangdong
Identifikační údaje dovozce: LAMPS, a.s., Ve žlíbku 2906/1b, Praha 9, 193 00
Země původu:   Čína

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Očekává se dobrá úroda obilovin i řepky

16:55 Český statistický úřad: Očekává se dobrá úroda obilovin i řepky

Na základě druhého letošního odhadu sklizně k 15. červenci se očekává úroda základních obilovin 7 40…